eReport.sk
Spravodlivosť musí byť slepá
Špeciálny prokurátor SR Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

Lipšic dostal od ústavného súdu poriadny preplesk! Šutaj Eštok: Toto je KO, zdržanlivosť mu nič nehovorí

Lipšic dostal od ústavného súdu poriadny preplesk!Ústavný súd SR sa opakovane evidentne nevie stotožniť s konaním špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a jeho Úradu špeciálnej prokuratúry. Parlamentná opozícia už od nominácie politika za kandidáta na špeciálneho prokurátora upozorňuje na jeho minulosť a na možný konflikt záujmov. Orgány činné v trestnom konaní si zakladajú na zdržanlivosti, politici často na presnom opaku. A Lipšic možno zabudol, že už má bojovať za spravodlivosť, nie za politické hlasy.

Podľa generálneho manažéra opozičnej strany Hlas-SD Matúša Šutaja Eštoka by Lipšic na uplynulý týždeň najradšej zabudol. Pripomenul pritom dve kauzy, v ktorých Lipšic dostal od Ústavného súdu poriadne boľavý gól.

Šeliga by sa vraj mal ospravedlniť Žilinkovi

Keď generálny prokurátor Maroš Žilinka podal na Lipšica za jeho mediálne počíňanie návrh na disciplinárne konanie, stal sa terčom útokov zo strany niektorých médií a politikov. Oprávnenosť disciplinárneho konania však medzi tým potvrdili inštitúcie, ktoré sú od Žilinku nezávislé.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kaliňák pustil novinárkam
  2. Vitajte v Kocúrkove
  3. Politika odvážne zbabelých
  4. Heger sa dohodol s ministrami

„Najprv, 10. januára Ústavný súd SR odmietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu SR, ktorým bol uznaný za vinného z disciplinárneho previnenia, keďže zdržanlivosť prokurátora mu nič nehovorí. V tomto prípade by som očakával od poslanca Šeligu, že v sebe nájde aspoň kúsok chlapa a ospravedlní sa Marošovi Žilinkovi, ktorého kritizoval za, to, že na Daniela Lipšica podal návrh na disciplinárne
konanie, keďže oprávnenosť disciplinárneho stíhania potvrdili dve nezávislé autority,“ upozornil Šutaj Eštok na sociálnej sieti na jedno z rozhodnutí ÚS SR.

Zneužíva Lipšicov úrad svoje kompetencie?

Ružovejšie to najnovšie pre ÚŠP nevyzerá ani v kauze finančníka Jaroslava Haščáka. Ten sa aj pre účely marketingu vládnych strán stal jedným zo symbolov slovenskej politickej oligarchie. Fotky zo zásahu v sídle Penty sa teda javia ako dobrý marketingový nápad. Problémom však je, že nie tak úplne v zákonných mantineloch. Lipšic samozrejme za prispenie svojho úradu do tejto kauzy niesť osobnú zodpovednosť nebude. Otázne však je, či ju vôbec niekto ponesie.

„Následne, 12. januára Ústavný súd SR rozhodol, že zásahom v sídle Penty v roku 2020 boli porušené základné práva sťažovateľov ( Digital Park II, Penta Investments Limited a Penta Real Estate). Za uvedený zásah sa už medzitým stihlo Ministerstvo spravodlivosti SR pánovi Haščákovi ospravedlniť. Zaujímalo by ma, koľko takýchto ospravedlnení bude musieť štát ešte absolvovať pre zneužívamie práva Úradom špeciálnej prokuratúry.Takže KO pre Daniela Lipšica v jednom týždni: Ústavný súd 2 : 0 Daniel Lipšic,“ uzavrel pre tento moment Šutaj Eštok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Lipšic dostal od ústavného súdu poriadny preplesk! Šutaj Eštok: Toto je KO, zdržanlivosť mu nič nehovorí

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti