eReport.sk
Kremeľ tvrdo reaguje
Hovorca Kremľa D. Peskov. Foto: yt/bbc

Hovorca Kremľa Peskov: Je absurdné označovať Smer za proruskú stranu!

AKTUALIZOVANÉ Slovenskú stranu Smeru-SD je absurdné označovať za proruskú. Vyhlásil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v reakcii na víťazstvo Smeru-SD v predčasných parlamentných voľbách.

Hovorca Kremľa hovorí o absurdite

V súčasnosti sa stretávame so situáciou, keď akéhokoľvek politika v Európe, ktorý má tendenciu myslieť na suverenitu svojej krajiny, ktorý chráni záujmy svojej krajiny, ihneď označujú za proruského. Je to však absurdné,“ povedal Peskov pre novinárov v reakcii na výsledky slovenských volieb.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Nastal Ficov čas
  2. Ilustračné foto
  3. Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
  4. Kremeľ tvrdo reaguje

Viacerá zahraničné médiá v reakcii na výsledok slovenských parlamentných volieb uviedli, že vláda na čele so Smerom-SD by mohla predstavovať výzvu pre NATO a ohroziť vojenskú pomoc SR pre Ukrajinu. BBC označila Smer-SD za populistickú promoskovskú stranu. Ako o populistickej strane píše o nej aj agentúra AFP.

Fico jasne povedal: Zahraničná politika sa meniť nebude!

Fico v nedeľu po voľbách uviedol, že zahraničnopolitická orientácia Slovenska sa meniť nebude. Smer-SD podľa neho v prípade zostavovania vlády urobí všetko pre čo najrýchlejší prístup k mierovým rokovaniam vo vojne na Ukrajine. Strana je podľa jeho slov pripravená pomáhať humanitárne a tiež pomôcť pri obnove Ukrajinu. Na vyzbrojovanie má však iný názor.

V NR SR bude sedem strán

Do Národnej rady SR voliči posunuli sedem politických subjektov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu uviedla, že v pondelok poverí zostavením vlády víťaza volieb. Smer-SD avizoval, že rokovania o zostavení vlády začne až po poverení.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hovorca Kremľa Peskov: Je absurdné označovať Smer za proruskú stranu!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php