eReport.sk
Beňová reaguje na Čaputovej tlačenie na city
Prezidentka Zuzana Čaputová dnes poverí šéfa strany Smer-SSD Roberta Fica zostavením novej vlády. Kombosnímka foto: tasr

Zuzana Čaputová dnes popoludní poverí Roberta Fica na zostavenie novej vlády

Výsledky predčasných parlamentných volieb sú známe a treba ich akceptovať. Akceptovala ich aj prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá dnes odovzdá predsedovi strany Smer-SSD Robertovi Ficovi, čoby víťazovi demokratických volieb, poverenie na zostavenie novej vlády.

Najväčšiu zodpovednosť ponesie víťaz volieb

Hlava štátu bude mať podľa jej hovorcu Martina Strižinca dnes popoludní od 14.00 hod vyhlásenie k výsledkom volieb do Národnej rady SR a následne o 15.00 hod sa stretne s predsedom strany Smer-SSD Robertom Ficom v Prezidentskom paláci, kde mu odovzdá poverenie na zostavenie novej vlády. „Vysoká volebná účasť svedčí o tom, že budúcnosť Slovenska nám nie je ľahostajná a že úsilie o spravodlivú, demokratickú a dobre spravovanú spoločnosť bude pokračovať aj po voľbách,“ napísala krátko po zverejnení výsledkov Zuzana Čaputová na sociálnej sieti a dodala, že verí, že politické strany, ktoré získali vo voľbách dôveru verejnosti, si uvedomujú svoj diel zodpovednosti a budú sa ich snažiť zmierniť.

Related Posts

  1. Veľké dlžoby! Transparency International Slovensko informuje, že Demokrati si narobili veľké dlžoby.
  2. Vraj všetkých šikanuje
  3. Agentúry s predvolebnými prieskumami pohoreli!

Najväčšiu zodpovednosť za budúci vývoj nesie podľa prezidentky víťaz volieb, pretože vzbudil najväčšie očakávania vo verejnosti a je dôležité, aby ich napĺňal v prospech všetkých občanov Slovenska. Víťazom predčasných parlamentných volieb sa stal Smer-SSD, za ktorým skončili Progresívne Slovensko a Hlas -SD. Do parlamentných sa ešte dostali aj koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí a tiež KDH, SaS a SNS. Kto bude vo vláde ukážu rokovania, ktoré Roberta Fica čakajú v nasledujúcich dňoch.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zuzana Čaputová dnes popoludní poverí Roberta Fica na zostavenie novej vlády

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php