eReport.sk
Ilustračné foto
Ukrajinci výsledky volieb u nás síce rešpektujú, čakajú však, čo sa bude diať ďalej. Ilustračné foto. Zdroj: tasr/AP

Ukrajinci výsledky volieb u nás síce rešpektujú, čakajú však, čo sa bude diať ďalej

Výsledky volieb u nás ukázali, že Slovensko zrejme skončí s dodávkami na Ukrajinu. Stať by sa tak malo preto, že šéf víťaznej strany Robert Fico už dlhšie avizuje, že ak bude premiérom, tak žiadne zbrane už nášmu východnému susedovi nepošleme. Ukrajinci preto čakajú, čo sa u nás bude diať ďalej.

Na závery je zatiaľ ešte priskoro

Ukrajina rešpektuje voľbu Slovákov v sobotňajších parlamentných voľbách a úspech strany, ktorá nesúhlasí s posielaním vojenskej pomoci Kyjevu. TASR správu prevzala z agentúry AFP. „Voľbu Slovákov rešpektujeme,“ povedal ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba. „Je však ešte priskoro vyjadriť, ako výsledky volieb ovplyvnia postoj Slovenska,“ povedal. Podľa jeho slov Kyjev môže prvé závery robiť až po sformovaní vládnej koalície na Slovensku.

Related Posts

  1. Zuzana Belicová sa zamyslela nad hodnotami, ktoré majú najväčšiu cenu
  2. Vraj všetkých šikanuje
  3. Agentúry s predvolebnými prieskumami pohoreli!

Víťazom sobotňajších predčasných parlamentných volieb (30. septembra) sa stala strana Smer-SD a do Národnej rady SR voliči posunuli sedem politických subjektov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová v nedeľu uviedla, že víťaza volieb v pondelok poverí zostavením vlády. Smer-SD avizoval, že rokovania o zostavení vlády začne až po poverení. Svetové tlačové agentúry v informovaní o slovenských voľbách poukazovali aj na to, že povolebná zmena môže ovplyvniť postoj Slovenska k vojenskej podpore Ukrajiny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ukrajinci výsledky volieb u nás síce rešpektujú, čakajú však, čo sa bude diať ďalej

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php