eReport.sk
Juraj Šeliga a Jana Žitňanská (obaja Za ľudí). Foto: tasr

Jana Žitňanská podporila Kolíkovú, od ľudí to na sieti schytala jedna aj druhá

Stačil krátky status počas soboty a reakcie na seba nenechali dlho čakať. Po tom, ako poslankyňa Za ľudí Jana Žitňanská napísala na svoj facebookový profil to, že stojí za ministerkou spravodlivosti Máriou Kolíkovou, rozpútala sa kritická smršť. Ľudia si napísali svoje výhrady predovšetkým na Kolíkovú, no dosť štipľavých poznámok sa ušlo aj Žitňanskej a napokon tiež samotnej strane, ktorú aj v piatok opustila jedna z jej členiek, lekárka a exposlankyňa Andrea Letanovská.

Svoju podporu Kolíkovej Žitňanská rozvinula do niekoľkých viet, z ktorých trčia odkazy pre OĽaNO aj pre opozíciu. „Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková má moju podporu. A veľmi ma mrzí čomu musí v tieto dni čeliť obzvlášť od časti kolegov z koaličného hnutia OľaNO. Naša krajina potrebuje množstvo reforiem, pričom tá v oblasti justície je jedna z najkľúčovejších. Aj preto dúfam a verím, že táto opozíciou vyvolaná pseudokauza bude čo najrýchlejšie ukončená a Mária sa bude môcť naplno venovať svojej práci,” uviedla koaličná politička vo svojom príspevku, ku ktorému pripojila aj fotografiu ministerky.

Zdroj: fb/zitnanskajanka

Ľudia však zjavne postoj Žitňanskej nevnímali tak, ako to sama cítila a interpretovala a hneď v prvom komentári jej istá Ana vysvetlila, že vlastne o nič nejde. To bol ešte veľmi slušný príspevok. „Tak nič sa nedeje, keď to chcú len preveriť, nie? Nikto na nikoho neutočil, max Fico….ja som videla tú tlačovku Oľana a vyjadrili sa len, že to preveria, lebo pani ministerka nevedela uspokojivo na všetko odpovedať, to je cele…žiaden útok v tom nebol, iba snaha preveriť…myslím si, že ak boli dané tak závažné obvinenia zo strany Fica, bolo by zas zle to nepreveriť, lebo aj ľudia by to mohli pochopiť tak, že koalícia môže všetko, keď je vo vláde….zbytočne je z toho robiť kauzu..”

Nasledujúce komentáre sa však už neniesli v takom mierovom tóne. Istá Terézia sa do Kolíkovej pustila pekne zostra: „Akú reformu, aby v base zomierali? Aby zarábala na štáte? Za ľudí, za akých? Ako právnička a ministerka sa nejaví, je nepríjemná a je ako bezdomovkyňa, neverím jej nič, z oči jej srší zlo.”

Zdroj: fb/zitnanskajanka

Ani nasledujúca osoba, vystupujúca pod krstným menom Lucia, si nekládla servítku pred ústa. Naložila Kolíkovej, Žitňanskej aj celej strane. „To, čo predvádza, nie je žiadna reforma, iba to tak prednáša verejnosti, ktorá o justícii vie iba to, čo jej prezentujú neobjektívne média. Iba sa chystá zbaviť sa tých, čo sú na odbornejšej úrovni ako ona a dosadiť si svojich ľudí. Tí, vo vnútri vedia, o čo ide a verejnosť to pocíti sama na sebe, ale až neskôr. Ste sklamaním, prvá by ste mala hlasovať za jej odvolanie minimálne kvôli jej kšeftom a hlavne za jej neodbornosť a aroganciu všetkých a všetkého. To, čo predvádzate Vy, Vaša strana a celá vláda je urážkou nás všetkých.”

„Zarábať na štáte, keď ho človek riadi, to je také slušné…” – poznamenal istý Miroslav. Komentujúca zvaná Lea si na mušku zobrala šéfku Za ľudí Veroniku Remišovú: „Koliková to zvládne, je to zdatná žena. Remišku by ste už mali poslať do OĽaNO, nepatri do tejto strany, už tam narobila dosť zla.”

Istá Marika zapochybovala o tom, či by sa za Žitňanskú postavila aj Kolíková. „Len či by ona za vás tak orodovala…všetci ste schopní všetkého len aby vám evríčka pípli na účte. Zapredali ste dušu,” dokončila vetu so sarkazmom.

Zdroj: fb/zitnanskajanka

Ďalšia komentujúca, Evička, označila vládu za fašistickú a Kolíkovú za mužatku, hlvane nechýbalo mnoho výkričníkov a nepekných emotikonov. „Fašistická vláda! A hlavná je mužatka Kolíková! Odíďte na smetisko dejín.”

Naozaj zaujímavý bol aj príspevok od Andrey, ktorá tvrdila, že Žitňanskú pozná aj osobne. Nenazvala ju inak ako Janka a použila tykanie. Bola tvrdá, ale v medziach slušnosti: „Janka, vaša strana je pseudo strana… už len (a je mi to ľúto, že to musím konštatovať, potom ako sa osobne poznáme), že vodu kážete a víno pijete… že tu ideš obhajovať ministerku spravodlivosti, ktorá by mala byť čistá nieže jak ľalia, ale ako najčírejšie sklo, či dokonca krištáľ… na vašom mieste, by som zložila funkcie a všetkým členom rad radom… z radov poslancov i radov vlády odporúčala zalezenie do kúta… kde si za naše peniaze, z ktorých si tak krásne žijete nad pomery Slovenska… začnete pomaličky uvedomovať dopady, ktoré ste spôsobili… Janka,… to, čo čítame, neviete očistiť… to, čo sa dozvedáme, nie je možné len tak hodiť za hlavu… kauza za kauzou a to ste pri moci tzv. jeden rok a čosi… a to prepáč, vrátane tvojich prešľapov… ako skúsenej političke, ktorá nepochybne urobila veľa pre handicapované deti… a mnoho v sociálnej oblasti….. toto by sa ti stávať nemalo… hoc chápem, všetci sme len ľudia a i ty si len človek… preto sa pýtam, kým si sa to vlastne obklopila?”

Zdroj: fb/zitnanskajanka

Martina Žitňanskej zase pripomenula situáciu, v ktorej bol Marek Krajčí a Igor Matovič počas koaličnej krízy. „Len nedávno tomu istému čelil Matovič a Krajči a dosť dlho. Tak neplačte. Vy najviac kvákate o politickej zodpovednosti a slušnosti tak nech sa páči.”

Zdroj: fb/zitnanskajanka

Tak, ako vidno, ľudia nie sú slepí, majú svoj názor a rozhodne nemusí ísť vždy iba o nejakých trollov. Na otázku, či sa v strane Za ľudí niečo skutočne pokazilo a ako by bolo náležité vyhodnotiť situáciu okolo ministerky Kolíkovej, si však musí dať odpoveď predovšetkým samotná strana a jej predsedníčka.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport