eReport.sk
Andrea Letanovská Foto: Boris Németh

Facka pre Remišovú: Letanovská jej dala kopačky ako hrom, už s ňou nechce mať nič spoločné!

Strane Za ľudí aj jej predsedníčke Veronike Remišovej dala zbohom! Vyčíta jej viacero zaváhaní a komunikáciu počas koaličnej krízy, no jej pohár trpezlivosti pretiekol až teraz. Poslankyňa Andrea Letanovská sa už nedokázala preniesť cez to, že Remišová sa podľa nej nedostatočne zastala svojej „najlepšej“ ministerky Márie Kolíkovej. Tá teraz čelí viacerým kauzám a útočí na ňu nielen opozícia ale vysvetlenia žiada aj najsilnejšia koaličná strana OĽANO.

O tom, že v piatok vystúpila zo strany Za ľudí informovala exposlankyňa parlamentu a lekárka Andrea Letanovská rozsiahlym statusom. Priblížila v ňom, ako uverila novému projektu exprezidenta Andrea Kisku a mala hlavu plnú ideálov. „Mala to byť cesta k zmene, ktorej nositeľom bude vláda čestných a odborne zdatných ľudí, ktorá bude mať dôveru občanov. Žiaľ situácia sa vyvinula inak,“ priznáva teraz politička, že realita a predstavy sú rozdielne veci.

Letanovská aj ukázala na presný bod, kedy sa veci začali meniť k horšiemu. Bol to odchod Andreja Kisku. „Novozvolená predsedníčka Veronika Remišová nedokázala uchopiť a rozvíjať odkaz zakladateľa strany,“ pomenovala hlavnú vinníčku a ešte sa len rozbiehala.

Remišová mnohokrát zaváhala

„V celom jej pôsobení bolo mnoho zaváhaní a neschopnosť zaujať jasný, zrozumiteľný a zásadový postoj, ktorý by reprezentoval postoje väčšiny kľúčových osobností poslaneckého klubu a predsedníctva, kulminovala počas koaličnej krízy zo začiatku marca tohto roku,“ osvetlila kde vidí problém.

Keď si už myslela, že horšie nemôže byť, presvedčila sa Letanovská podľa vlastných slov o opaku. Uvádza, že sa to prejavilo práve teraz v čase keď ich „najlepšia“ ministerka Mária Kolíková čelí veľkému tlaku zo strany opozície kvôli jej kauzám.

Kolíkovej sa zastala neskoro a vlažne

„V tomto prípade však predsedníčka vlastnej strany, ktorej pýchou ministerka Kolíková bezpochyby je, sa jej zastala veľmi vlažne, neskoro, akoby nútene a tým ju nemilosrdne predhodila nielen opozícii, ale aj krvilačným koaličným partnerom,“ vmietla exposlankyňa predsedníčke Veronike Remišovej do tváre.

„A práve táto skutočnosť je pre mňa úplne poslednou kvapkou v pohári. Môj pohár schopnosti akceptácie absurdity a nečistoty politiky pretiekol a už ďalej nebude Veronika Remišová a zvyšok vlády jednať aj v mojom mene. Preto odchádzam,“ odkázala svojej bývalej šéfke.

Zdroj: fb/andrealetanovskalepsiezdravotnictvo

Pre Veroniku Remišovú to je za krátke obdobie už tretia strata a pomaly sa jej rozpadávajú štruktúry. Zo strany Za ľudí odišli nedávno aj poslanci Miroslav Kollár a Tomáš Valášek.

Na odchod Letanovskej zareagovala strana Za ľudí stanoviskom. Odkazujú, že ich mrzí, že exposlankyňa odchádza práve v čase, keď strana a ministerka Kolíková čelia najväčším útokom zo strany opozície. „Veronika Remišová do ničoho neinvestovala toľko energie v rámci koalície ako do presadzovania agendy v oblasti spravodlivosti, aj keď medzi koaličnými partnermi to nebolo jednoduché. Andrei Letanovskej prajeme v jej ďalšom pôsobení veľa úspechov,“ uviedli vo vyjadrení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Facka pre Remišovú: Letanovská jej dala kopačky ako hrom, už s ňou nechce mať nič spoločné!

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti