eReport.sk
Naftali Bennett
Naftali Bennett. Foto: shutterstock./david cohen 156

Izraelský premiér šokuje: Vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia!

Vakcína je sloboda! Vakcína je jediné riešenie, cesta, ktorá vyvedie svet z pandémie nového koronavírusu! Toto už dlhé mesiace počúvame nielen z úst mnohých politikov, ale aj od prevažnej časti odborníkov. Najnovšie však, zdá sa, tieto vraj zaručené pravdy, spochybnil svojimi vyhláseniami premiér Izraela. Muž, ktorý stojí na čele krajiny, ktorá má byť pre svet vzorom, čo sa vysokej miery zaočkovanosti populácie týka. V čom je problém? Izraelčania zaočkovaní sú, no počet nakazených tam opäť rastie…

Počet denných prípadov nákazy koronavírusom v Izraeli po prvý raz za štyri mesiace presiahol tisícovú hranicu. Podľa tamojšieho ministerstva zdravotníctva v krajine za uplynulých 24 hodín pribudlo dovedna 1118 nových infekcií, čo je najväčší denný prírastok od polovice marca. Informovala o tom agentúra DPA.

Bennett: Účinnosť je slabšia, ako sme dúfali…

Izraelský premiér Naftali Bennett v piatok počas stretnutia s ministrami a predstaviteľmi bezpečnostných zložiek a zdravotných úradov uviedol, že koronavírusový delta variant spôsobuje nárast infekcií po celom svete, “a to aj v zaočkovaných krajinách ako Spojené kráľovstvo, USA či Izrael”. V tomto duchu poznamenal, že “účinnosť existujúcich vakcín proti variantu delta je slabšia, ako sme dúfali”. Zároveň dodal, že vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia.

Odborníci aj politici vedú o účinnosti vakcín búrlivé debaty:

  1. Vakcína comirnaty od Pfizer-BioNTech
  2. Izrael, protest v Jeruzaleme.
  3. zraelskí nacionalisti mávajú izraelskými vlajkami počas vlajkového pochodu v Jeruzaleme
  4. Indický variant zmutovaného koronavírusu.
  5. Izrael, koronavírus

Vzhľadom na nárast počtu prípadov nákazy chce Izrael od stredy opätovne zaviesť obmedzenia pre zhromaždenia a podujatia v interiéri, ktorých sa zúčastní viac ako sto ľudí. Vstup bude povolený iba pre zaočkovaných, ľudí s negatívnym výsledkom testu a tých, ktorí ochorenie COVID-19 prekonali. Zároveň sa opätovne zavedie aj povinné nosenie rúška v interiéroch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelský premiér šokuje: Vakcíny samy o sebe problém pandémie nevyriešia!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti