eReport.sk
Izrael, koronavírus
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock/alex eidelman

Účinnosť Pfizeru výrazne poklesla: Izrael hlási viac než 6000 nakazených za jediný deň!

Izrael v utorok – prvýkrát za uplynulých šesť mesiacov – zaznamenal viac než 6000 nových prípadov nákazy koronavírusom. Podľa izraelského ministerstva zdravotníctva, za pondelok zaregistrovali 6275 prípadov, informuje agentúra DPA.

Počet vážne chorých pacientov s koronavírusom sa súčasne blíži k hranici 400. V utorok bolo v nemocniciach v Izraeli 394 pacientov s ťažkým priebehom ochorenia COVID-19, pričom stav 87 z nich označili za kritický.

Pfizer zrejme nestačí

Izrael má plne zaočkovaných proti koronavírusu približne 58 percent z 9,4 milióna obyvateľov. Podľa údajov izraelského ministerstva zdravotníctva však účinnosť vakcíny Pfizer/Biontech  v krajine od začiatku júna výrazne poklesla.

Táto vakcína má podľa ministerstva v súčasnosti už len 39-percentnú účinnosť, čo sa týka ochrany pred infenciou. Ochrana proti ťažkému priebehu ochorenia je však stále zhruba 91-percentná. V Izraeli sa podobne ako v iných krajinách momentálne šíri vysokonákazlivý koronavírusový variant delta.

Negatívnym testom sa musia preukázať aj deti

V dôsledku stúpajúceho počtu infekcií platia v Izraeli opäť sprísnené opatrenia, medzi nimi aj povinnosť nosenia rúšok pri podujatiach v exteriéri s viac než 100 účastníkmi. Aj na podujatiach s menej než 100 návštevníkmi sa môžu zúčastniť len zaočkovaní, ľudia, ktorí sa z ochorenia COVID-19 zotavili alebo ľudia s negatívnym výsledkom testu na koronavírus. Negatívnym testom sa musia preukázať aj deti, pričom ministerstvo zdravotníctva nevylúčilo ďalšie sprísnenie opatrení, pripomína DPA.

Situácia v Izraeli sa zhoršuje, vracajú sa k obmedzeniam proti covidu:

  1. zraelskí nacionalisti mávajú izraelskými vlajkami počas vlajkového pochodu v Jeruzaleme
  2. Naftali Bennett

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Účinnosť Pfizeru výrazne poklesla: Izrael hlási viac než 6000 nakazených za jediný deň!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti