eReport.sk
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy v utorok 19. apríla 2022.
Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v utorok 19. apríla 2022. Foto: tasr/ap An explosion is caused by Israeli airstrikes on a Hamas military base in town of Khan Younis, southern Gaza Strip, Tuesday April 19, 2022. (AP Photo/Yousef Masoud)

Izrael zaútočil na pásmo Gazy po odpálení rakety z tejto palestínskej enklávy

Izraelské vzdušné sily podnikli v noci na nedeľu nálety na pozíciu islamistického hnutia Hamas v pásme Gazy po tom, ako bola z tejto palestínskej enklávy vypálená raketa smerom na izraelské územie.

Útok na pásmo Gazy

Izraelská armáda v sobotu večer oznámila, že z pásma Gazy bola na Izrael vypálená raketa – prvá za uplynulý mesiac, informuje tlačová agentúra AFP.

K útoku došlo v čase, keď jedna z väčších ozbrojených frakcií v pásme Gazy – Islamský džihád – pohrozila odvetou po tom, ako izraelské jednotky vo štvrtok zabili dvoch jej vodcov v meste Džanín v Predjordánsku.

„V reakcii na vystrelenie rakety na izraelské územie sa stíhačky IDF (Izraelských obranných síl) v noci (na nedeľu) zamerali na miesto výroby zbraní patriace teroristickej organizácii Hamas,“

uviedla izraelská armáda vo vyhlásení.

Cieľom bolo miesto, „kde sa vyrába väčšina rakiet danej organizácie v pásme Gazy“, pričom IDF zasiahli tiež „teroristický tunel Hamasu v južnej časti pásma Gazy“, dodala armáda.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Ruský minister obrany Sergej Šojgu.
  2. Francúzsky prezident Emmanuel Macron
  3. Vladimir Putin

Bezpečnostné zdroje v pásme Gazy informovali o dvoch útokoch na juhu enklávy – jednom na vojenské cvičisko v Chán Júnis a druhom na neobývanú oblasť neďaleko Rafahu. Podľa palestínskych zdravotníckych zdrojov si zásahy nevyžiadali žiadne obete na životoch ani zranenia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael zaútočil na pásmo Gazy po odpálení rakety z tejto palestínskej enklávy

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti