tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Zľava americký prezident Joe Biden a izraelský prezident Jicchak Herzog počas stretnutia v prezidentskej rezidencii v Jeruzaleme 14. júla 2022.
Zľava americký prezident Joe Biden a izraelský prezident Jicchak Herzog počas stretnutia v prezidentskej rezidencii v Jeruzaleme 14. júla 2022. Foto: tasr/ap

Irán zúri, do USA odkázal: Zatvárate si oči pred sionistickým režimom! Má najviac jadrových zbraní v regióne

Irán v nedeľu obvinil Spojené štáty z vytvárania napätia na Blízkom východe. Vyplýva to z vyhlásenia hovorcu iránskeho ministerstva zahraničných vecí v reakcii na návštevu amerického prezidenta Joea Bidena v Izraeli a Saudskej Arábii. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

Washington „sa opäť uchýlil k neúspešnej politike iránofóbie a snaží sa vyvolať napätie a krízy v regióne“, povedal hovorca Náser Kanání.

Teherán popiera snahu o výrobu jadrovej zbrane

Americký prezident sa v sobotu zúčastnil na summite Rady pre spoluprácu arabských štátov Perzského zálivu (GCC). Lídri tohto zoskupenia po rokovaní so šéfom Bieleho domu v noci na nedeľu v spoločnom vyhlásení uviedli, že Región Perzského zálivu musí zostať bez zbraní hromadného ničenia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  2. Ruský prezident Vladimir Putin.
  3. Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.
  4. Zľava americký prezident Joe Biden a saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán sa zdravia v saudskoarabskej Džidde 15. júla 2022.
  5. Americký prezident Joe Biden.
  6. Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
  7. Americký prezident Joe Biden.

Hlavy štátov a vlád GCC zdôraznili „ústredný význam diplomatického úsilia“ pri snahách zabrániť Iránu vo vývoji jadrových zbraní.

Americký prezident Joe Biden na summite Rady pre spoluprácu arabských štátov Perzského zálivu (GCC) 16. júla 2022 v saudskoarabskej Džidde. – Foto: tasr/ap

Teherán popiera snahu o výrobu jadrovej zbrane. „Tieto nepravdivé obvinenia sú v súlade s poburujúcou politikou Washingtonu… v regióne,“ povedal hovorca iránskeho rezortu diplomacie.

Irán hovorí o klamstvách a pokrytectve

Biden vo štvrtok počas návštevy Izraela spoločne s izraelským premiérom Jairom Lapidom podpísal bezpečnostnú deklaráciu. Washington sa v tomto dokumente zaviazal, že „nikdy nedovolí Iránu nadobudnúť jadrové zbrane a že je pripravený na to využiť všetky zložky svojej štátnej moci“.

Americký prezident Joe Biden (vľavo) sa rozpráva s izraelským premiérom Yairom Lapidom počas ich stretnutia v Jeruzaleme 14. júla 2022. – Foto: tasr/ap

Táto deklarácia je podľa Kanáního skvelým príkladom „klamstiev a pokrytectva“ Spojených štátov, pretože „zatvárajú oči pred sionistickým (izraelským) režimom ako… najväčším držiteľom arzenálu jadrových zbraní v regióne“. Biden navštívil Blízky východ iba niekoľko dní pred návštevou ruského prezidenta Vladimira Putina v Teheráne, ktorá je naplánovaná na 19. júla, pripomína AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Irán zúri, do USA odkázal: Zatvárate si oči pred sionistickým režimom! Má najviac jadrových zbraní v regióne

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku