tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

V Jeruzaleme bolo opäť horúco: Pri Múre nárekov spustili paľbu na autobus plný ľudí!

Najmenej osem ľudí utrpelo zranenia pri nedeľnej streľbe na autobus v jeruzalemskom Starom meste. Páchateľovi sa podarilo z miesta činu ujsť. TASR správu prevzala od agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na vyjadrenie miestnej polície a záchranných zložiek. Izraelská polícia zadržala podozrivého zo streľby na autobus v jeruzalemskom Starom meste, ktorá sa stala v noci na nedeľu. TASR o tom informuje na základe správ agentúr DPA a AFP.

Incident sa odohral na parkovisku v blízkosti Múru nárekov, ktorý je považovaný za jedno z najposvätnejších židovských miest. „Polícia dostala hlásenie o streľbe na autobus. Miesto činu následne uzavrela a v súčasnosti pátra po páchateľovi, ktorému sa podarilo utiecť,“ vyhlásila izraelská polícia.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava americký prezident Joe Biden a izraelský prezident Jicchak Herzog počas stretnutia v prezidentskej rezidencii v Jeruzaleme 14. júla 2022.
  2. Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu v Gaza City, v pásme Gazy 14. mája 2021
  3. Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy v utorok 19. apríla 2022.

Izraelská záchranná služba Červená Dávidova hviezda (MDA) uviedla v bezprostrednej reakcii, že dvaja ranení sa nachádzajú v ťažkom stave v nemocnici. Incident zároveň opísala ako „teroristický útok v Starom meste“.

„Terorista je v našich rukách“

„Prichádzal som smerom od Múru nárekov. Autobus bol plný cestujúcich. Zastavil som blízko hrobky kráľa Dávida a v tej chvíli sa začalo strieľať. Všetci spanikárili,“ povedal miestnym novinárom vodič autobusu David Kanievsky.

„Terorista je v našich rukách,“ povedal policajný hovorca pre izraelský verejnoprávny rozhlas. Podľa polície sa jej podozrivý Palestínčan sám prihlásil niekoľko hodín po útoku.

Ranená žena musela podstúpiť núdzový cisársky rez

Podľa posledných správ výstrely boli podľa izraelských médií vypálené na dvoch miestach – na autobus neďaleko Múru nárekov, ktorý je považovaný za jedno z najposvätnejších židovských miest, a na parkovisku blízko hrobky kráľa Dávida. Autobus viezol veriacich od Múru nárekov do mesta, keď na vozidlo začal strieľať ozbrojený muž. Traja ľudia sú vo vážnom stave vrátane ženy v pokročilom štádiu tehotenstva, ktorá musela podstúpiť núdzový cisársky rez, uviedli noviny Jerusalem Post s odvolaním sa na zdravotníka záchrannej služby.

Streľba na autobus sa odohrala po nedávnom trojdňovom konflikte medzi Izraelom a militantnou skupinou Palestínsky islamský džihád (PIJ) v pásme Gazy, ktorý si vyžiadal 49 obetí vrátane 17 detí. Ďalších približne 360 ľudí utrpelo zranenia. Intenzívne boje ukončilo až prímerie sprostredkované Egyptom, ktoré obe strany uzatvorili 7. augusta.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Jeruzaleme bolo opäť horúco: Pri Múre nárekov spustili paľbu na autobus plný ľudí!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku