tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na archívnej snímke z 30. septembra 2019 vo Washingtone bývalý poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton.
Na archívnej snímke z 30. septembra 2019 vo Washingtone bývalý poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť John Bolton. Foto: tasr/ap

Bola na stole vražda exporadcu Bieleho domu? USA vraj odhalili údajný plán Iránu!

Americké ministerstvo spravodlivosti v stredu oznámilo, že odhalilo plán Iránu zavraždiť niekdajšieho poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona. Malo ísť o odvetu za zabitie veliteľa iránskych špeciálnych jednotiek Kuds Kásema Solejmáního americkými silami v januári 2020. Informuje o tom TASR na základe správ agentúr AFP a AP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Teherán, Irán, vlajka
  2. Dym stúpa po izraelskom leteckom útoku na budovu v Gaza City, v pásme Gazy 14. mája 2021
  3. Teherán, Irán, vlajka
  4. Americký prezident Joe Biden.

V tejto súvislosti americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) pátra po 45-ročnom členovi Iránskych revolučných gárd Šahrámovi Púrsafím, známym tiež pod menom Mehdí Rezájí, ktorý sa v USA údajne usiloval objednať si vraždu Boltona za 300.000 dolárov. Došlo k tomu približne rok po atentáte na Solejmáního na bagdadskom letisku.

Na snímke zverejnenej americkým Federálnym úradom pre vyšetrovanie (FBI) je Šahrám Púrsafí. Americké ministerstvo spravodlivosti v stredu 10. augusta 2022 oznámilo, že odhalilo plán Iránu zavraždiť niekdajšieho poradcu Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Johna Boltona. Malo ísť o odvetu za zabitie veliteľa iránskych špeciálnych jednotiek Kuds Kásema Solejmáního americkými silami v januári 2020. – Foto: tasr/ap

Bolton, ktorý ešte v roku 2019 odišiel z funkcie amerického prezidentského poradcu pre národnú bezpečnosť, atentát na Solejmáního privítal a na sociálnej sieti Twitter vtedy napísal, že by mohlo ísť o prvý krok k zmene režimu v Teheráne.

V reakcii na najnovšie zistenia sa Bolton poďakoval vyšetrovateľom z ministerstva spravodlivosti a tiež FBI. „Aj keď toho teraz verejne nemôžem povedať veľa, jednu vec nemožno spochybniť: iránski vládcovia sú klamári, teroristi a nepriatelia Spojených štátov,“ vyhlásil Bolton, ktorý v minulosti pôsobil aj ako veľvyslanec USA pri OSN a bol v amerických vládnych pozíciách považovaný za jastraba.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bola na stole vražda exporadcu Bieleho domu? USA vraj odhalili údajný plán Iránu!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku