eReport.sk
Investor prichádza do málo rozvinutého regiónu
Revúca, foto: tasr

Investor prichádza do málo rozvinutého regiónu: Zaistí desiatky nových pracovných miest!

Investor prichádza do málo rozvinutého regiónu. V meste Revúca chce investor postaviť nové obchodné centrum s parkoviskom, čerpacou stanicou pohonných látok i samoobslužnou umyvárňou automobilov. Vzniknúť by tu mohlo približne 50 nových pracovných miest. Vyplýva to zo zámeru spoločnosti OP Centrum Retail 6, ktorý bol predložený na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Investor prichádza do málo rozvinutého regiónu

Nové obchodné centrum by chcel investor postaviť v juhovýchodnej časti mesta, na pozemkoch ohraničených Ulicou M. R. Štefánika, Železničnou ulicou a výrobným areálom. Lokalita je od centra mesta vzdialená približne jeden kilometer, od najbližších domov približne 450 metrov. „Navrhovaná činnosť bude slúžiť na zastrešenie viacerých drobných obchodných prevádzok a služieb,“ uvádza sa v zámere.

Zaistí desiatky nových pracovných miest

Obchodné centrum by mali tvoriť dva samostatné jednopodlažné objekty s plochou približne 2250 a 4052 štvorcových metrov. Menšia stavba by slúžila na predaj prevažne potravinového tovaru, väčšia na predaj spotrebného tovaru, výlučne nepotravinového charakteru. Každá z prevádzok by mala mať samostatný vstup pre zákazníkov a samostatný prekrytý vstup pre zásobovanie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Blaha sa pustil do RTVS
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Richard Sulík.
  4. Sulík sa ide porovnávať s Ficom

Súčasťou návrhu je tiež vybudovanie menšej čerpacej stanice, samoobslužnej umyvárne automobilov, obslužných komunikácií a celkom 157 parkovacích miest. Investor v rámci projektu ráta s vytvorením približne 50 pracovných miest, z toho 40 stálych. „Pôjde prevažne o pozície v administratíve, predaji potravín, doplnkového tovaru, drogérie a iného sortimentu,“ uviedla spoločnosť v zámere.

Termín dokončenia projektu je známy

Celkové náklady na výstavbu obchodného centra plánuje investor bližšie špecifikovať v ďalších stupňoch povoľovania. Predpokladaný termín začatia stavby je tretí štvrťrok 2023, termín dokončenia o rok neskôr.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Investor prichádza do málo rozvinutého regiónu: Zaistí desiatky nových pracovných miest!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php