eReport.sk
Infantino rázne zasiahol
Prezident FIFA Gianni Infantino, foto:tasr

Šéf FIFA Infantino rázne zasiahol: TENTO futbalový zväz príde o značnú časť financovania!

Infantino rázne zasiahol! Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) obmedzila financovanie Indonézskeho futbalového zväzu (PSSI). K tomuto kroku pristúpila po tom, ako krajine odobrala právo na organizáciu MS hráčov do 20 rokov. Indonézia vyjadrila nesúhlas s účasťou izraelskej reprezentácie na turnaji, na ktorom malo štartovať aj Slovensko. Uvádza portál Teraz.sk

Infantino rázne zasiahol

Prezident FIFA Gianni Infantino sa stretol so šéfom PSSI Erickom Thohirom. Podľa informácií britských médií oznámil, že financovanie zo strany federácie je pozastavené až do odvolania. Taktiež predstavil zámer stanoviť strategický plán pre zlepšenie indonézskeho futbalu. PSSI čelila suspendácii v dôsledku vplyvu svojej vlády už v roku 2015.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vo veku 103 rokov zomrel protifašistický odbojár František Marke.
  2. Vzácne stretnutie
  3. Navždy odišiel známy slovenský maliar

Protest proti Izraelu

O odobraní organizácie MS sa špekulovalo už dlhšie a hrozba sa výrazne zvýšila, keď FIFA odložila minulú nedeľu žreb šampionátu. Proti účasti Izraelčanov na podujatí demonštrovali minulý mesiac v Jakarte konzervatívne moslimské skupiny. Nesúhlas vyjadril aj Wayan Koster, guvernér ostrova Bali. Indonézia je najväčšia moslimská krajina na svete a s Izraelom nemá diplomatické vzťahy, pričom otvorene podporuje Palestínu. PSSI pôvodne súhlasil s usporiadateľskými podmienkami FIFA už v roku 2019. Zväzu hrozia aj ďalšie sankcie, ktoré by mohli znamenať neúčasť krajiny v kvalifikácii MS 2026.

Obmedzené financovanie

Zatiaľ nie je jasné, kde a kedy sa turnaj uskutoční, no podľa FIFA by sa tak malo stať v pôvodnom termíne od 20. mája do 11. júna. O organizáciu sa podľa medializovaných informácií zaujíma Argentína, ktorá sa na turnaj nekvalifikovala.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šéf FIFA Infantino rázne zasiahol: TENTO futbalový zväz príde o značnú časť financovania!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php