eReport.sk
Zamestnanec pridáva horiacu zmes na hranice počas kremácie obetí COVID-19 v provizórnom krematóriu v žulovom kameňolome na okraji indického Bengalúru v stredu 5. mája 2021.
Kremácia obetí korony v Indii. Foto: tasr/ap

India za jediný deň zaznamenala vyše 4000 úmrtí na koronavírus

India prvýkrát zaznamenala viac než 4000 úmrtí na koronavírus za jediný deň, uviedla v sobotu indická vláda. Informuje o tom agentúra AFP.

Od začiatku pandémie tak počet obetí v krajine stúpol na 238.270. Za uplynulých 24 hodín tiež zaznamenali 401.078 nových prípadov nákazy novým koronavírusom, čo dovedna predstavuje 21,9 milióna prípadov.

Kým sa situácia v hlavnom meste Naí Dillí a Bombaji po mimoriadnych dodávkach kyslíku a zriadení nových nemocničných lôžok stabilizuje, koronavírus sa v súčasnosti rýchlo šíri v štátoch na juhu Indie a vo vidieckych oblastiach.

Indický štát Karnátaka s  hlavným mestom Bangalúr nariadil od pondelka dvojtýždňový lockdown v snahe zastaviť šírenie vírusu. Bangalúr v apríli zaznamenal 1907 obetí, kým počas prvého májového týždňa tam pribudlo až 950 mŕtvych. Dramatický nárast počtu obetí sa pripisuje nedostatku kyslíkových prístrojov a nemocničných lôžok, píše AFP.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport