eReport.sk
Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský Foto: tasr

Hrozia výpovede? Lengvarský: Zatiaľ nemám indície, že by hrozil hromadný odchod personálu UNB


Hrozia výpovede? Dočasne poverený minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) je o situácii s výpoveďami zdravotníkov v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB) informovaný, zatiaľ však nemá indície o hromadnom odchode. „Situáciu však, samozrejme, sledujeme,“ uistil minister pred stredajším rokovaním vlády.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Za ženy nerozhodujeme
  2. O vakcíne plnej smrti
  3. OĽANO poškodilo zdravotníctvo

Sme v intenzívnom kontakte

„S pánom riaditeľom UNB Alexandrom Mayerom som v intenzívnom kontakte, mám informácie aj o tom, že vyše polovice zdravotníkov nevyužilo stabilizačný príspevok. Zatiaľ však nemám indikované, že by malo prísť k hromadným odchodom,“ uviedol minister.

Nemocnica Bory

Je si vedomý toho, že situáciu ovplyvňuje chystané otvorenie Nemocnice Bory. „Ešte však nevieme, v akom režime to bude, nie je  podaná žiadosť o zazmluvnenie,“ upozornil Lengvarský.
Ak by hrozil výrazný výpadok personálu UNB, minister je pripravený situáciu riešiť. „Verím tomu, že dospejeme k výsledku, aby nebola ohrozená zdravotná starostlivosť,“ povedal.

Vyšší počet výpovedí

Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) zaznamenala v poslednom období vyšší počet výpovedí. Ide najmä o vedúcich pracovníkov, skúsených lekárov a skúsené sestry. Uviedol to riaditeľ nemocnice Alexander Mayer v reakcii na otázku, či UNB eviduje výpovede v súvislosti so spúšťaním novej bratislavskej Nemocnice Bory.

Evidujeme vyšší záujem

Zdôraznil, že nemocnica nových zamestnancov aj prijíma. Nemocnica Bory pre potvrdila, že s blížiacim sa termínom otvorenia eviduje vyšší záujem o prácu v nej, nemá však ísť len o zamestnancov UNB.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hrozia výpovede? Lengvarský: Zatiaľ nemám indície, že by hrozil hromadný odchod personálu UNB

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: