eReport.sk
Foto: tasr

Hrdina košického maratónu. Zranenú bežkyňu odniesol do cieľa na pleciach

Minulý víkend prebiehal v Košiciach najstarší európsky maratón. Ak by sa oficiálne udeľovala cena fair play, určite by ju získal tento policajt.

98. ročníka Medzinárodného maratónu mieru sa zúčastnilo takmer 7000 bežcov. Niektorí túžili vyhrať, niektorí chceli prekonať sami seba. 38-ročný Lukáš Horák, ktorý je príslušník Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach v nedeľu bežal polmaratón. Ako píše portál Korzár, bol asi 300 metrov pred cieľom, keď zbadal ženu, ktorá dostala kŕč, čo by jej znemožnilo dokončiť preteky. Neváhal a pomohol jej. Zranenú Gabrielu Smerigovú vzal na plecia a časť trate ju niesol. Tesne pred cieľom mu pomohol aj ďalší bežec a triatlonista z Nižnej Myšle Rado Bujdoš, ktorý už mal odbehnutých 42 maratónskych kilometrov.

„Veľmi pekne ďakujem obom borcom, ktorí mi pomohli prejsť cez cieľovú čiaru. Bežecký cieľ som si splnila, ale neviem, či to stálo za to. V každom prípade, osobáky nie sú zadarmo a moja úžasná vďaka ešte raz patrí vám, chalani, že ste stáli pri mne,” poďakovala sa obom pánom bežkyňa.

Foto: facebook Roman Mikulec

Všimol si ho aj najvyšší šéf

Pre divákov, ktorí povzbudzovali v časti trate, kde Lukáš Horák bral ženu na plecia, to bol veľmi silný a dojímavý moment. Odmenili ho dlhým a silným potleskom.
Policajtovi sa dostalo pochvaly aj od samotného ministra vnútra. Roman Mikulec zverejnil na svojom facebooku status: „Neodniesol si síce medailu za športový výkon, no je morálnym víťazom. Kolega, máte môj rešpekt a obdiv. Aj tento silný fair play moment tohtoročného košického maratónu je dôkazom toho, že služba príslušníka Policajného zboru nie je len prácou, ale aj poslaním a heslo Pomáhať a chrániť napĺňajú policajti 24 hodín denne, ak treba i pri športových aktivitách vo voľnom čase. Ďakujem kolegovi Lukášovi za super šľachetný a rytiersky prístup a želám veľa ďalších športových úspechov,“ napísal.

Lukáš a Gabriela napokon dosiahli polmaratónsky čas 02:00:53 a Rado Bujdoš zabehol maratón za 03:22:22.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti