tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Vladimír Pčolinský Foto: tasr

Horúca aktualita! NAKA nabehla k advokátom bývalého šéfa SIS Pčolinského, padlo obvinenie

Národná kriminálna agentúra (NAKA) v týchto chvíľach vykonáva prehliadku v priestoroch advokátskej kancelárie zastupujúcej bývalého šéfa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského. TASR to potvrdil Peter Erdős, ktorého Slovenská advokátska komora (SAK) poverila zúčastniť sa na tomto úkone. Upozornil na to portál Startitup.sk.

„Dôvody prehliadky nemôžem bližšie uviesť, keďže som rovnako viazaný povinnosťou zachovávať mlčanlivosť,“ uviedol Erdős pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Ľudovít Makó a Boris Beňa v časoch, keď zastávali vysoké funkcie v štáte.
  2. Generálny prokurátor Maroš Žilinka.

Ako ďalej priblížil, z Trestného poriadku a aj zo stavovských predpisov vyplýva povinnosť zavolať zástupcu SAK, aby nebolo v prípade vykonávania advokátskej kancelárie ohrozené advokátske tajomstvo. Kancelária prominentných advokátov sa nachádza v blízkosti bratislavského Slavína v Starom Meste.

Portál uvádza, že na mieste sú minimálne štyri policajné autá a vo vnútri približne desiatka policajtov Národnej kriminálnej agentúry.

Obvinenie z korupcie

Na prípad už reagovala aj samotná polícia. Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) potvrdil, že v utorok obvinil pre korupciu advokátsku kanceláriu a dve fyzické osoby. Informoval o tom vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Konkrétne JUDr. M. B., R. Š. a advokátsku kanceláriu zo spáchania pokračovacieho prečinu podplácania,“ priblížil. Obvinenie podľa jeho slov súvisí s konaniami na inšpekcii životného prostredia.

„Vo veci aktuálne prebiehajú procesné úkony, preto bližšie informácie nie je možné poskytnúť,“ doplnil Slivka.

Zdroj: tasr, startitup.sk


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Horúca aktualita! NAKA nabehla k advokátom bývalého šéfa SIS Pčolinského, padlo obvinenie

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku