eReport.sk
Pamiatka na Daniela Tupého, Foto: tasr

Vražda Daniela Tupého: Hlavné pojednávanie prípadu súd opäť odročil


Hlavné pojednávanie v prípade vraždy študenta Daniela Tupého odročili na záver septembra. Na Mestskom súde Bratislava I v pondelok vypovedali dvaja svedkovia, predvolaná bola aj manželka a bývalá koncipientka z advokátskej kancelárie obžalovaného Adama P. Obe využili svoje právo a vypovedať odmietli.

Kritika poškodených

Splnomocnenec poškodených Roman Kvasnica pred médiami kritizoval postup orgánov činných v trestnom konaní pri vyšetrovaní tejto vraždy. Určitý čas bolo podľa jeho slov odkláňané vyšetrovanie nesprávnym smerom. Poukázal tiež na pokusy kriminalizovať Daniela Tupého.

Hlavné pojednávanie

Obhajoba Adama P. na začiatku pondelkového hlavného pojednávania opätovne navrhla sudcovi, aby odmietol obžalobu. Poukazovala na pochybenia v prípravnom konaní. „Od toho, že neboli vykonané dôkazy, ktoré sme navrhovali, cez neurčitosť skutkovej vety až po z nášho pohľadu najzásadnejšieho pochybenia, že všetci podozriví boli vypočúvaní v pozícii svedkov, bez toho, aby bolo odložené vznesenie obvinenia týmto osobám,“ zdôvodnila obhajkyňa obžalovaného Michaela Matušíková. Sudca avizoval, že sa bude návrhom na odmietnutie obžaloby zaoberať.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Existujú aj slobodné médiá
  2. Nebolo by to prvýkrát
  3. Boris Susko

Obhajkyňa vyjadrila tiež obavy, že vyšetrovanie mohlo byť úmyselne smerované voči jej klientovi. Hovorila aj o podozreniach z ovplyvňovania svedeckých výpovedí. „Nemám vedomosť, že by došlo k nejakému ovplyvňovaniu,“ reagovala prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave. Po výsluchu predvolaných svedkov sudca Mestského súdu Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 25. septembra. Predvolaní budú ďalší svedkovia.

19 rokov od vraždy

Súdny proces v prípade vraždy študenta Daniela Tupého sa začal na bratislavskom mestskom súde vlani v novembri. Daniela Tupého zavraždili 4. novembra 2005 vo večerných hodinách v bratislavskom parku na Tyršovom nábreží. Na študentov zaútočila pri petržalskom brehu Dunaja skupina mužov vyzbrojených nožmi a boxermi. Zranenia utrpeli viacerí ľudia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Vražda Daniela Tupého: Hlavné pojednávanie prípadu súd opäť odročil

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: