eReport.sk
Členovia strany Hlas na čele s Petrom Pellegrinim Foto: fb/pp

Hlas sa vlády pýta: Aký je plán, ak z Ruska plyn nepotečie? Sulíkov rezort: Nemusíme reagovať okamžite!

Mimoparlamentná strana Hlas-SD expremiéra Petra Pellegriniho vyzvala vládu SR, aby verejne zareagovala na štvrtkové rozhodnutie ruského prezidenta Putina, podľa ktorého tzv. „nepriateľské krajiny“ vrátane SR budú musieť platiť od 1. apríla za dodávky plynu v rubľoch. V opačnom prípade je Rusko pripravené zneplatniť existujúce zmluvy o plyne a zastaviť jeho dodávky.

„Žiadame vládu SR, aby predstavila verejnosti scenáre ďalšieho postupu vrátane úplnej odstávky importu plynu z Ruska,“ uviedla strana.

Ruský prezident vo štvrtok uviedol, že ak budú chcieť štáty nakúpiť ruský plyn, budú si musieť otvoriť v ruských bankách účty v rubľoch. „Z týchto účtov sa od zajtra budú realizovať platby za dodávky plynu,“ uviedol Putin v televíznom prejave. Ak sa platby nezrealizujú, bude to Rusko podľa Putina považovať za neuhradenie záväzkov a súčasné kontrakty budú zastavené.

Zdroj: fb/hlassocialnademokracia

Rezort hospodárstva, ktorý vedie minister Richard Sulík (SaS) v reakcii na novú situáciu s platbami uviedol, že platba za poslednú faktúru za plyn je už uhradená a nie sú preto potrebné nijaké okamžité kroky Slovenska.

„Budeme postupovať spoločne s ostatnými členskými štátmi EÚ. Rezort hospodárstva zároveň intenzívne pracuje na znížení závislosti od plynu z Ruskej federácie,“ uviedla hovorkyňa rezortu Katarína Matejková.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO).
  2. Medvedev navštívil Peking
  3. Putin
  4. Zľava Denisa Saková, Peter Pellegrini a Richard Raši počas tlačovky Hlasu.
  5. Ján Klepáč, poradca prezídia Slovenského plynárenského a naftového zväzu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas sa vlády pýta: Aký je plán, ak z Ruska plyn nepotečie? Sulíkov rezort: Nemusíme reagovať okamžite!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti