eReport.sk
Predstavitelia strany HLAS-SD
Predstavitelia strany HLAS-SD. Ilustračné foto: yt/hlassd

HLAS-SD: O migoch má rozhodnúť Ústavný súd! Stíhačky sú zásadnou zahraničnopolitickou otázkou

Strana HLAS-sociálna demokracia vyjadrila presvedčenie, že rozhodnutie darovať stíhačky MiG 29 štátu vo vojnovom konflikte je zásadnou otázkou zahraničnej politiky. Na takéto rozhodnutie podľa HLAS-u odvolaná vláda nemá žiadnu právomoc a za svoj krok nesie plnú zodpovednosť. Jediným orgánom, ktorý môže raz a navždy rozhodnúť, či odvolaná vláda má alebo nemá právo rozhodnúť o takejto otázke, je Ústavný súd.

HLAS si stanovil jasné podmienky, za ktorých je ochotný o pomoci Ukrajine rokovať. Jednou z nich bolo ústavne čisté riešenie dodávky vojenského materiálu Túto požiadavku z pohľadu HLAS-u nesplnili. Strana preto v žiadnom prípade nesúhlasí s krokom, pre ktorý sa Hegerova vláda rozhodla.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Stíhačky Kyjevu nepošleme
  2. Dmitrij Peskov
  3. Na Ukrajine treba dosiahnuť mier
  4. Bojové lietadlo Mig-29
  5. Aká bude kompenzácia
  6. Čína dôrazne vyzvala Ukrajinu a Rusko

Za všetkým je Heger

HLAS-SD zdôrazňuje, že celý problém so slovenskými stíhačkami spôsobili Eduard Heger a Jaroslav Naď, ktorí postupovali amatérsky. Z témy vyrobili zásadný spoločenský konflikt, pričom nedokázali verejnosť presvedčiť o potrebe svojich krokov. Práve naopak – čoraz väčším zmätkom dosiahli, že ľudia na Slovensku im nerozumejú, obávajú sa o svoju bezpečnosť a tvoria si o konflikte za našimi hranicami vlastný názor.

Status strany HLAS-SD nasSociálnej sieti
Status strany HLAS-SD na Sociálnej sieti. Foto: fb/hlas-socialnademokracia

Podľa strany HLAS-SD spolitizovaná téma Migov má pôvod v rozhodnutí odvolanej vlády udržať sa pri moci za každú cenu. Láme pritom cez koleno slovenskú ústavu aj zákony. Ak by Eduard Heger, Igor Matovič a Richard Sulík nepredlžovali utrpenie ľudí na Slovensku z ich vlády o celý ďalší rok, mohla už v týchto dňoch rozhodovať o všetkých otázkach nová vláda. Mala by pritom jasný mandát od ľudí a nespochybniteľnú zodpovednosť za svoje kroky. Mohla by rozhodovať nielen o Migoch, ale konečne aj o skutočných problémoch ľudí na Slovensku. Tí totiž kvôli nim zo dňa na deň chudobnejú a nedokážu čeliť brutálnemu rastu cien.

Zdroj: hlas-sd


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

HLAS-SD: O migoch má rozhodnúť Ústavný súd! Stíhačky sú zásadnou zahraničnopolitickou otázkou

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti