eReport.sk
Smer povstal z popola
Robert Fico (Smer-SD), foto:tasr

Weiss: Smer povstal z popola, Matovičove OĽANO je populistické a antisystémové hnutie!

Smer povstal z popola! V bývalom politikovi a terajšom politickom komentátorovi Petrovi Weissovi vyvolala už viac ako trojročná skúsenosť slovenskej spoločnosti s vládami Igora Matoviča (OĽANO) a Eduarda Hegera (Demokrati) predovšetkým negatívne pocity. Slovensko sa kvôli tomuto volebnému obdobiu vraj nevie zdvihnúť z politického marazmu a v spoločnosti prevláda obrovská frustrácia. Tá vedie k rastu opozičných strán, v posledných týždňoch najmä strán Smer-SD a Progresívne Slovensko.

Smer povstal z popola

„Pomohlo to strane Smer Roberta Fica vymaniť sa z klinickej smrti a povstať z politického popola po tom, čo sa od nej odštiepila skupina poslancov okolo Petra Pellegriniho a založila stranu Hlas, ktorá dlho viedla v rebríčkoch volebných preferencií ako politickým štýlom aj obsahom umiernená sociálnodemokratická strana,“ uviedol Weiss.

Bizarnosti súčasnej vlády

Weiss poskytol českému publiku aj pohľad do vládnych pomerov, ktoré sa dnes dajú nazvať bizarnými. Vládne strana, ktorá nebola zvolená vo voľbách a premiér šéfuje nielen Úradu vlády SR, ale aj dvom ministerstvám.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Hamran pre Startitup
  2. Voliť chce 60% ľudí
  3. V Smere stojíme za Slovenskom
  4. Víťazom volieb by sa stal Ficov Smer!

„Vládnutie sa dostalo do akútnej krízy. Poverená vláda má nielen z ústavy obmedzené kompetencie. Navyše sa Heger po rozkole v hnutí OĽaNO okrem paralelného vykonávania troch vládnych postov (predseda vlády, minister financií, minister zdravotníctva) musel začať starať o vlastnú politickú budúcnosť. Po dlhých diskusiách o spájaní sa pravicových síl sa na utajovanom sneme 6. marca zrodila strana pod názvom Demokrati, s ním na čele,“ pokračuje Weiss.

Záchranná loď pre ľudí z OĽANO?

Podľa Weissa vznik strany Demokrati ponúkol odpoveď na otázku, že prečo vláda trvala na neskoršom termíne parlamentných volieb. Čakalo sa vraj práve na sformovanie sa Hegera a jeho kolegov. Strana Demokrati totižto môže ponúknuť šancu, že sa ľudia z OĽANO nejako pretlačia aj do ďalšej vlády. Ak by kandidovali pod Matovičovou značkou, ľudia by ich s určitosťou nezvolili.

„Je to úsilie vybudovať záchrannú politickú lodičku, ktorá do nového parlamentu dovezie neúspešného premiéra Hegera a jeho kolegov ministrov a poslancov, ktorí vystúpili z OĽaNO v snahe dištancovať sa od hrozného spôsobu Matovičovho zaobchádzania s mocou,“ dodal Weiss.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Weiss: Smer povstal z popola, Matovičove OĽANO je populistické a antisystémové hnutie!

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti