eReport.sk
Premiér Eduard Heger
Premiér Eduard Heger. Zdroj: tasr/ap

Hegerova nová pomoc. Dotkne sa niektorých zamestnancov z energeticky náročných podnikov

Tripartita sa v pondelok dohodla na pomoci energeticky náročným podnikom v súvislosti so zvýšenými cenami energií. Počas rokovania Hospodárskej a sociálnej rady (HSR) SR to oznámil premiér Eduard Heger (OĽANO) spolu s ďalšími predstaviteľmi vlády a zástupcami sociálnych partnerov. Pomôcť to má približne 50.000 zamestnancom pracujúcim v energeticky náročných podnikoch. Na tento rok by táto podpora mala predstavovať sumu 40 miliónov eur.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Najhoršie dopadli dva kraje
  2. Ilustračné foto
  3. Univerzita Komenského v Bratislave - Ilustračné foto
  4. Podpredseníčka SaS Anna Zemanová, Juraj Krúpa a predseda SaS Richard Sulík
  5. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Premiér priblížil, že energeticky nároční zamestnávatelia prišli s konkrétnym návrhom, na ktorom sa dohodli a ktorý sa bude realizovať. Malo by ísť o aktivovanie už existujúcej schémy pomoci. Minister práce Milan Krajniak (Sme rodina) ozrejmil, že pomoc energeticky náročným podnikom znamená istotu pre približne 50.000 zamestnancov, ktorí pracujú v takýchto podnikoch.

Rýchlo a zodpovedne

Štátny tajomník Ministerstva financií (MF) SR Marcel Klimek skonštatoval, že riešenie pre energeticky náročné podniky bude rýchle a rozpočtovo zodpovedné. Vyčíslil, že na tento rok bude predstavovať položku v objeme 40 miliónov eur. „Bude sa odvíjať od energetickej náročnosti, respektíve od distribučných taríf, ktoré tieto energeticky náročné podniky platia,“ priblížil.

Budúci rok

Zároveň plánuje Ministerstvo hospodárstva (MH) SR rokovať ďalej a hľadať riešenie s veľkými zamestnávateľmi na budúci rok. Štátny tajomník rezortu hospodárstva Peter Švec dodal, že chcú hľadať najlepšiu alternatívu, aby uchránili ekonomiku aj priemysel a mali pod kontrolou zamestnanosť.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hegerova nová pomoc. Dotkne sa niektorých zamestnancov z energeticky náročných podnikov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti