eReport.sk
Univerzita Komenského v Bratislave - Ilustračné foto
Univerzita Komenského v Bratislave - Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Prežijú? Univerzita Komenského nemá na budúci rok dodávateľa plynu ani elektriny!

 Do verejného obstarávania na dodanie elektrickej energie a plynu pre Univerzitu Komenského (UK) v Bratislave na rok 2023 sa neprihlásil žiaden dodávateľ. Rektor univerzity Marek Števček v tejto súvislosti v pondelok listom oslovil ministra školstva Jána Horeckého. TASR o tom informovala hovorkyňa UK Lenka Miller.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Premiér Eduard Heger
  2. Krajniak to vidí jasne
  3. Podpredseníčka SaS Anna Zemanová, Juraj Krúpa a predseda SaS Richard Sulík
  4. Predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová.

Poznamenala, že univerzita v dostatočnom predstihu podnikla všetky potrebné kroky na to, aby sa do verejného obstarávania prihlásili relevantní dodávatelia.Verejné obstarávanie na energie vyhlásila univerzita 13. septembra. V lehote na predkladanie ponúk do 3. novembra neprišla ani jedna ponuka,“ ozrejmila Miller.

Nepomohol ani posun lehoty

Pôvodnú lehotu podľa jej slov univerzita posunula z dôvodu žiadostí o vysvetlenie a žiadostí o nápravu zo strany potenciálnych dodávateľov energií, a to aj v nadväznosti na chýbajúce usmernenia či opatrenia zo strany štátu. Napriek tomu sa do súťaže nik neprihlásil,skonštatovala hovorkyňa.

List ministerstvu

„Z rozhovorov s potenciálnymi dodávateľmi v rámci prípravných trhových konzultácií je zrejmé, že kým nie je jednoznačné, ako budú ‚zastropované‘ ceny energií a aký vplyv to bude mať na už uzatvorené zmluvy, je pre dodávateľov energií zazmluvnenie takého veľkého subjektu, akým je Univerzita Komenského, neprimeraným rizikom,“ stojí v liste, ktorý UK adresovala ministrovi hospodárstva.

Posledný nech zhasne.. vlastne zhasne sa samo..

Univerzita Komenského deklaruje, že využije všetky dostupné právne nástroje, ako aj ďalšie kroky na zabezpečenie bezproblémovej prevádzky aj v roku 2023. Obáva sa však, že bez výrazného zásahu štátu to bude len ťažko realizovateľné.Reálne hrozí scenár, podľa ktorého nebude na možné po 1. januári 2023 zabezpečiť kúrenie a svietenie,“ upozorňuje UK.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prežijú? Univerzita Komenského nemá na budúci rok dodávateľa plynu ani elektriny!

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti