eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Dôchodkyňa vláde: Keby som nemala manžela, som nútená predať dom a ísť sa asi pásť!

Ide o fatálne zlyhanie vlády? Chcú ušetriť milióny eur na nevyplatení minimálnych dôchodkov? Dôchodcovia s minimálnymi penziami sa ich navýšenia dočkajú najskôr v roku 2024. Rezort práce prišiel s návrhom na ich rozmrazenie. Jednota dôchodcov na Slovensku hovorí, že zvyšovanie minimálnych dôchodkov prichádza neskoro, uvádza portál RTVS.

Nespokojní dôchodcovia

Minimálne dôchodky vláda zmrazila pred viac ako dvomi rokmi. Minister práce to vtedy odôvodnil ich skokovým zvýšením o 55 eur. Od januára sa preto dôchodcom s minimálnou penziou, na rozdiel od ostatných dôchodcov, penzie nezvýšia.

„Keby som nemala manžela, bola by som nútená predať dom a jednoducho sa ísť asi pásť! Mať dnes o 35 rokov menej neostala by som na Slovensku ani jednu minútu, to mi verte, že nie,“ uviedla nespokojná vláda na margo krokov vlády.

Jednota dôchodcov kroky vlády kritizuje

Predstavitelia Jednoty dôchodcov na Slovenku kroky vlády kritizujú. Podľa nich príde k rozmrazeniu minimálnych dôchodkov neskoro, a vôbec to nepomôže vyriešiť aktuálnu situáciu v čase energetickej krízy, bičujúcej inflácie či enormnej dražoby.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke stanové mestečko 2. novembra 2022 v Kútoch.
  2. ZMOS apeluje na Hamrana so Šimkom
  3. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  4. Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
  5. Dianie v parlamente
  6. Remišová o Remiášovej vražde
  7. Heger sa pustil do SaS

Malo to byť od prvého januára roku 2023, pretože tí ľudia budú potrebovať aj tento rok jesť a platiť lieky, platiť svoje účty a nie len od roku 2024,“ povedala podpredsedníčka Jednoty dôchodcov na Slovensku Valéria Pokorná. Rozmrazenie minimálnych dôchodkov bude podľa odhadov ministerstva financií stáť v roku 2024 zhruba 7 miliónov eur.

Podľa exministra Richtera prichádzajú vládne kroky neskoro

Vzhľadom na situáciu, ktorá je a bola, malo sa to už dávno pred tým rozmraziť. To znamená, že pozde, pozde. Nedá sa povedať, že ani najvyšší čas, lebo ten najvyšší čas je už za nami, kedy mal minister reagovať, alebo rozmraziť,“ uviedol exminister práce Ján Richter v reportáži.

Podľa Hegera vláda ľuďom pomáha najviac

I pre takého situácie, ako v prípade spomínanej dôchodkyne zostáva visieť otáznik, nad výrokmi predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽANO) podľa ktorých, je súčasná vláda, vládou, ktorá ľuďom pomáha zo všetkých najviac. Deklaroval i krokové pomoci občanom riadené systémovo.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Dôchodkyňa vláde: Keby som nemala manžela, som nútená predať dom a ísť sa asi pásť!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti