eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger už nechce novelu Trestného zákona. Požiadal Karasa, aby zvolal stretnutie s LOZ

Heger už nechce novelu Trestného zákona. Dočasne poverený premiér Eduard Heger požiadal dočasne povereného ministra spravodlivosti Viliama Karasa, aby na budúci týždeň zvolal stretnutie so zástupcami Lekárskeho odborového združenia (LOZ).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Pomsta z Ruska?
  2. Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky.
  3. Heger je Matovičov kôň

Nie je to vhodné riešenie

Realita podľa neho ukázala, že požiadavka LOZ na prijatie návrhu novely Trestného zákona, ktorým sa navrhuje zaviesť trestný čin ohrozenia poskytovania zdravotnej starostlivosti, nie je vhodným riešením. TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Riziká zmeny

„Počas rokovaní rezort zdravotníctva upozorňoval na riziká zmeny legislatívy v podobe, v akej ju požadoval LOZ. Zástupcovia odborov napriek tomu trvali na tom, aby sa tento bod dostal do memoranda,“ uviedol v stanovisku úrad vlády.

Budeme hľadať lepšie nástroje

Rezort spravodlivosti preto materiál predložil do pripomienkového konania. Úrad vlády priblížil, že na stretnutí budú obe strany hľadať lepšie nástroje, ako zabezpečiť ochranu zdravia a života pacientov.

Zdroj: tasrKOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger už nechce novelu Trestného zákona. Požiadal Karasa, aby zvolal stretnutie s LOZ

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php