eReport.sk
Na snímke v popredí predseda strany SPOLU - obèianska demokracia Miroslav Kollár poèas tlaèovej konferencie s partnermi k predstaveniu novej politickej strany Demokrati 7. marca 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar

Kollár: Demokrati nie sú OĽANO 2! S Matovičom sa spájať nebudeme

Demokrati nie sú OĽANO 2. Mimoparlamentná politická strana Demokrati pod vedením Eduarda Hegera nie je OĽANO 2 a neplánuje spájanie s hnutím Igora Matoviča do koalície ani žiadneho iného spoločného subjektu pred predčasnými parlamentnými voľbami ani po nich.

„Eduard Heger sa jednoznačne odstrihol od OĽANO, lebo vyhodnotil, že robiť ďalšie štyri roky politiku takým spôsobom, akým ju robí Igor Matovič, sa jednoducho nedá,“ tvrdí Kollár. Pripomenul, že z 11 členov predsedníctva novej strany sú iba traja bývalými členmi OĽANO.

Kollár: Demokrati nie sú OĽANO 2

„Vyrušil ma postoj predsedu KDH, ktorý ešte pred pár týždňami ponúkal Eduardovi Hegerovi číslo dva na svojej kandidátke, a vtedy to nebolo OĽANO 2,“ konštatoval Kollár. Stanovisko Milana Majerského, ktorý termín „OĽANO 2“ v súvislosti s novou stranou použil, preto považuje za politicky účelové.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger je Matovičov kôň
  2. Už sa rozhodol
  3. Pomsta z Ruska?
  4. Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky.

Podľa Kollára je kľúčovým cieľom Demokratov poskytnúť voličom jasne proeurópsku a proatlantickú alternatívu tak, aby zárukou prozápadného smerovania Slovenska nemusel byť mimoparlamentný Hlas-SD Petra Pellegriniho.

Kollár však spoluprácu s Matovičom nevylučuje

Spoluprácu s poslancami OĽANO napríklad pri podpore legislatívy v parlamente Kollár nevylučuje. O prípadnej vládnej spolupráci po voľbách budú podľa Kollára Demokrati rokovať s každým, kto spĺňa kritériá prozápadnej orientácie. „Sme pripravení spolupracovať s každým, kto nebude spochybňovať našu proeurópsku a transatlantickú budúcnosť,“ doplnil. Túto politickú líniu chcú podľa neho Demokrati presadzovať aj v kampani, ktorá podľa Kollára musí byť kontaktná a vedená priamo v regiónoch.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár: Demokrati nie sú OĽANO 2! S Matovičom sa spájať nebudeme

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php