eReport.sk
Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky.
Podpredsedovia strany Hlas-SD Zuzana Dolinková a Richard Raši počas tlačovky. Zdroj: fb/riso.rasi

Heger pod paľbou! Dolinková poukazuje na vážnu situáciu v zdravotníctve! Apel na premiéra

Heger pod paľbou. Podpredsedníčka mimoparlamentného Hlasu-SD Zuzana Dolinková vyzvala dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, ktorý riadi aj rezort zdravotníctva, aby riešil problémy v systéme. Treba podľa nej okrem iného uvoľniť zdroje do ambulancií, ale aj plniť milníky v rámci plánu obnovy. Uviedla to na piatkovej tlačovej konferencii.

Heger pod paľbou

„Zdravotníctvo na Slovensku kolabuje. Pre pacienta to znamená, že zdravotná starostlivosť, ktorá je potrebná, adekvátna, dostupná, moderná a ktorá je garantovaná Ústavou SR, za chvíľu pravdepodobne nebude na Slovensku dostupná,“ skonštatovala.

Dolinková kritizuje vládu

Dolinková súčasnú vládu skritizovala za nečinnosť. Zdravotníctvo podľa nej nie je pre terajší kabinet prioritou. Podotkla, že sa stále nevyriešila situácia v ambulantnom sektore a niektoré ambulancie podľa nej stále vyberajú poplatky.

Upozornila, že sa posunul termín vyhodnotenia výzvy z plánu obnovy na menšie investičné projekty. Od Hegera preto žiada vysvetlenie. Skritizovala aj meškanie pri niektorých ďalších projektoch z plánu obnovy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Heger je Matovičov kôň
  2. Český prezident Petr Pavel
  3. Pomsta z Ruska?

Dolinková apeluje tiež na prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby sa aktívnejšie zaujímala o rezort zdravotníctva. „Heger je za tento rezort zodpovedný a evidentne sa mu tento rezort rozsypáva pod rukami,“ dodala.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger pod paľbou! Dolinková poukazuje na vážnu situáciu v zdravotníctve! Apel na premiéra

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php