eReport.sk
Heger je Matovičov kôň
Matúš Šutaj Eštok za rečníckym pultom počas tlačovky Hlasu-SD. Zdroj: fb/hlas-sd

Šutaj Eštok: Heger je Matovičov kôň, bol pri manipuláciách trestných konaní aj vypaľovaní Suchobu!

Heger je Matovičov kôň. Generálny manažér opozičnej strany Hlas-SD pripomína, že nové logo a farby neznamenajú, že sa poverený premiér Eduard Heger (Demokrati) zrazu stal inou osobou a novým politikom. Ľudia podľa neho nezabudnú na to, že Heger bol roky v područí exministra a expremiéra Igora Matoviča, najnedôveryhodnejšieho politika samostatnej slovenskej histórie. O Hegerovi hovorí konkrétne ako o „Matovičovom koňovi, prezlečenom za demokrata“.

„Heger je Matovičov kôň“

„Je to stále ten istý Heger, ktorý dosadil obvineného kamaráta Mareka Kaňku za šéfa Tiposu. Kaňka je dnes kľúčovou osobou pri podvodoch s DPH a praní špinavých peňazí. Je to stále ten istý Heger, ktorý vypaľoval kajúcnika Suchobu. Podľa emailu, ktorý Suchoba poslal svojej advokátke mali Heger a neskorší šéf finančnej správy Žežulka žiadať 2 mil. EUR za to, aby Suchobova firma Allexis naďalej dodávala služby Finančnej správe SR,“ pripomína Šutaj Eštok niektoré z Hegerových káuz.

Kajúcnici a vernosť

Opozičná strana Smer-SD už dlhšie uverejňuje rôzne dôkazy, hlavne nahrávky, ktoré majú dokazovať manipuláciu trestných konaní. Vláda a orgány činné v trestnom konaní tieto dôkazy už dlhú dobu ignorujú. Veci, ktoré sa verejnosť z nahrávok tzv. čurillovcov dozvedá, sú však z právneho a morálneho hľadiska vážne. A Šutaj Eštok tvrdí, že Heger na takomto systéme spolupracoval.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Matovič chváli samého seba
  2. Mikulcov nákup smrdí korupciou
  3. Pokračujú v útokoch na Slovákov
  4. Raši ostro kritizuje bývalú vládu

„Je to stále ten istý Heger, ktorý bol podrobne informovaný o zneužívaní kajúcnikov na politické účely operatívcom Kaľavským a ktorému na stretnutí doslova povedal, že ´všetko bude v poriadku a takto to nemôže fungovať´. A nakoniec neurobil nič. Je to stále ten istý Heger, ktorý sa voči Igorovi Matovičovi nikdy nevymedzil a ktorý ani po založení novej strany nemá odvahu otvorene pomenovať najhoršie zlo Slovenskej politiky pravým menom a priznať si, že zlyhal na plnej čiare,“ pokračuje Šutaj Eštok.

Matovičov projekt?

Aj keď samotný Matovič vo štvrtok trval na tom, že so vznikom strany Demokrati nič nemá. Šutaj Eštok naznačuje, že si myslí presný opak. Aj keď, k tomu, že minimálne nápad pochádzal z jeho hlavy, sa Matovič už stihol priznať.

„Podľa slov Igora Matoviča sa Edo založením Demokratov rozhodol spojiť klbko rozhádaných hadov tak, ako mu to Matovič sám poradil,“ uzavrel Šutaj Eštok.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Šutaj Eštok: Heger je Matovičov kôň, bol pri manipuláciách trestných konaní aj vypaľovaní Suchobu!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti