eReport.sk
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO). Foto: tasr

Heger poďakoval Česku a Poľsku: Slovensko má vo svojich susedoch silných priateľov a oporu!

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa poďakoval Českej republike a Poľskej republike za ochranu nášho vzdušného priestoru do dodania stíhačiek F-16. Na sociálnej sieti v tejto súvislosti vyzdvihol vzájomné partnerské vzťahy, hovorí o silnom priateľstve.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na snímke spustenie novej pretavovacej pece hliníkových procesných šrotov v a.s. Slovalco v Žiari nad Hronom 14. júna 2022.
  2. Naď poukazuje na slová generála
  3. Premiér Poľska Mateusz Morawiecki.
  4. Poľský minister obrany Mariusz Blaszczak
  5. Naď hlási
  6. Ruský vojak na Ukrajine
  7. Líder koalície SPOLU Petr Fiala

„Týmto krokom nám potvrdili, že Slovensko má vo svojich susedoch silných priateľov a oporu. V časoch, keď Ukrajina čelí brutálnej ruskej invázii, je dôležité, aby naše nebo bolo zabezpečené. Patrí im za to moja veľká vďaka,“ uviedol premiér.

Premiér ďakoval aj Naďovi

Poďakoval sa aj ministrovi obrany Jaroslavovi Naďovi (OĽANO) a jeho tímu za ich prácu. „Za relatívne krátky čas sa práve pod vedením Jara Naďa dostala naša obrana konečne do kondície, v akej nebola dlhé desaťročia,“ dodal.

Dohodu popísali na základni v Kuchyni

Dohodu o tzv. air policingu podpísali minister obrany SR Jaroslav Naď, česká šéfka rezortu Jana Černochová a poľský minister Mariusz Blaszczak v sobotu (27. 8.) v priestoroch Leteckej základne Malacky-Kuchyňa. Prvé kusy stíhačiek F-16 by mali prísť na Slovensko v roku 2024. Nahradia tak stíhačky MiG-29, ktoré sa uzemnia. Naď opakovane poukazoval na problémy s ich prevádzkou z technického, medzinárodno-politického i bezpečnostného hľadiska, ale aj z hľadiska dostupnosti pilotov. Nevylúčil ich poskytnutie Ukrajine, rokuje sa o finančnej alebo materiálnej náhrade.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger poďakoval Česku a Poľsku: Slovensko má vo svojich susedoch silných priateľov a oporu!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti