eReport.sk
Záporožská jadrová elektráreň. Foto: tasr/ap

Nastal ten deň! Do Záporožskej jadrovej elektrárne smeruje tím MAAE


Do Záporožskej jadrovej elektrárne smeruje tím Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE). Oznámil to dnes šéf tejto dozornej jadrovej agentúry OSN Rafael Grossi.

„Nastal ten deň: Podporná a asistenčná misia do Záporožskej jadrovej elektrárne je už na ceste,“ napísal na sociálnej sieti Grossi. Tím MAAE podľa neho dorazí do tejto najväčšej európskej jadrovej elektrárne v priebehu tohto týždňa. Podľa AFP by mal elektráreň navštíviť aj samotný Grossi.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO).
  2. Ruské ministerstvo spravodlivosti zaradilo online noviny The Moscow Times, ktoré prinášajú spravodajstvo v ruskom i anglickom jazyku, na zoznam zahraničných agentov.
  3. Dobré správy
  4. Podarí sa Ukrajine ubrániť Bachmut?
  5. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinskí predstavitelia v piatok avizovali, že delegácia MAAE by mohla navštíviť Záporožskú jadrovú elektráreň na juhu Ukrajiny už tento týždeň. Varovali však, že Rusko sa príchod delegácie snaží prekaziť.

Záporožskú jadrovú elektráreň obsadili v prvých týždňoch invázie ruské vojská, no naďalej ju prevádzkujú ukrajinskí pracovníci. Toto zariadenie sa odvtedy nachádza na frontovej línii. Kyjev a Moskva sa v posledných týždňoch navzájom obviňujú z ostreľovania tejto jadrovej elektrárne, čo vyvoláva obavy z možného úniku radiácie.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba predtým varoval, že ruské invázne vojská využívajú ukrajinskú Záporožskú jadrovú elektráreň ako vojenskú základňu. Podľa Kulebu tým vystavujú riziku celý kontinent.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nastal ten deň! Do Záporožskej jadrovej elektrárne smeruje tím MAAE

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne