eReport.sk
Ľuboš Blaha (Smer-SD). Foto: tasr

VIDEO Blaha sa pýta šéfa Facebooku Zuckerberga: Na aký level fašizmu sa vypracovala vaša korporácia?

Opozičný poslanec a podpredseda strany Smer-SD Ľuboš Blaha sa opäť raz prihlásil o slovo, tentokrát aj s reakciou na to, že mu v priebehu pár hodín spoločnosť Facebook vymazala jedno video a jeden status z jeho fanúšikovskej stránky na tejto sociálnej sieti. Tentokrát sa pokúsil osloviť priamo majiteľa Facebooku Marka Zuckerberga, ktorému adresoval ironický odkaz so zopár otázkami! K odkazu pridal aj zostrih z relácie ZVTV.

Vážený pán Zuckerberg, páči sa, tu je moje nové video, v ktorom hovorím svoje názory o očkovaní, o prezidentke Čaputovej, o pokrytectve a neschopnosti slovenskej vlády,“ začal svoj status k videu Blaha.

„Hovorím iba fakty a argumenty“

Blaha už po vymazaní jeho videa o desiatich hoaxoch, ktoré majú podľa neho šíriť provakcinačné autority, hovoril o tom, že všetky tvrdenia v jeho videách majú byť podložené. Pri najnovšom videu to tvrdí taktiež: „Opäť hovorím iba fakty a argumenty. Ale keďže to je vraj dnes zakázané a nepohodlné videá zamestnanci vašej korporácie veselo mažú, rád by som sa opýtal, či aj toto videjko z nejakého záhadného dôvodu považujete za “dezinformačné” a “konšpiračné”.“

Zdroj: video:yt/smersd

Opozičný politik sa teda snaží naznačiť, že Facebook mu nevymazáva videá na základe nepodloženosti jeho tvrdení, ale na základe toho, že jeho tvrdenia nepasujú do akejsi predstavy o svete, ktorú majú špičky Facebooku.

Príde odpoveď?

Okrem otázky, či Blahove najnovšie video považuje Facebook za „dezinformačné“ a „konšpiračné“, dodáva politik ešte jednu otázku, ktorá sa dá považovať prinajmenšom za nepríjemnú. „Iba hľadám odpoveď na otázku, na aký level fašizmu sa už dopracovala vaša korporácia,“ pýta sa Blaha.

Foto: fb/lubošblaha

Dočká sa opozičný poslanec odpovede, ostane jeho video odignorované, alebo nastane opäť scenár vymazania videa zo strany Facebooku? Podľa Blahu je už len fakt, že o tom, čo je a čo nie je pravda rozhoduje Facebook, bizarný: „Je to úžasný pocit, že o slobode slova na Slovensku dnes rozhoduje americká korporácia, ktorá ako jediná vie posúdiť, čo je a čo nie je pravda. Presne takto to myslel Voltaire. Nech žije cenzúra!,“ ironicky dodáva Blaha.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Blaha sa pýta šéfa Facebooku Zuckerberga: Na aký level fašizmu sa vypracovala vaša korporácia?

Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti