eReport.sk
Čo to Stančík predvádza?
Andrej Stančík na snímke z videa. Zdroj: twitter/andrejstancik

Hegerov Demokrat Stančík: Fico s Pellegrinim vám klamú, čo najskôr pošlime stíhačky na Ukrajinu!

Hegerov Demokrat Stančík. Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík (Demokrati) je jedným z tých vládnych predstaviteľov, ktorí odišli od svojho „stvoriteľa“ Igora Matoviča (OĽANO) a predstavili sa na úvodnej tlačovej besede politickej strany „Demokrati“. A strana ihneď ukazuje, aké budú jej postoje v oblastí zahraničnej politiky. Stančík je známy prudko proukrajinskými vyjadreniami, ktoré stotožňujú záujmy Ukrajiny so záujmami Slovenskej republiky.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Robert Fico
  2. Dočasne poverený minister obrany SR Jaroslav Naď
  3. Prezidentka Zuzana Čaputová

Poslať Migy na Ukrajinu by vraj bolo správnym krokom

„Poľsko je pripravené poslať stíhačky spolu s nami. Správny krok pre správnu vec. Čím skôr ich pošleme, tým lepšie,“ uviedol najnovšie na sociálnej sieti Stančík.

Hegerov Demokrat Stančík

Foto: fb/andrejstancik

Toto hovorí Hegerov Demokrat Stančík

Proti názorom Hegerových „Demokratov“ celkom aktívne vystupuje opozičný Smer-SD, ktorý dodanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu odmieta. Sociálni demokrati sa podobne odmietavo postavili aj k téme odovzdania obranného systému S-300, alebo k téme podpisu obrannej dohody s USA. Pellegriniho strana Hlas-SD má síce menej jednoznačné postoje, ale taktiež stále pomerne odmietavé.

S-300 a obranná dohoda s USA

Stančík tvrdí, že Peter Pellegrini a Robert Fico klamali, keď tvrdili, že posielanie zbraní na Ukrajinu bude pre Slovensko znamenať zapojenie sa do konfliktu. Faktom však je, že z ruského prostredia v poslednej dobe znie aj to, že Slovensko je pre Rusko za súčasnej dočasnej vlády nepriateľom.

Hegerov Demokrat Stančík

Foto: fb/andrejstancik

„Klamali vám a my sme hovorili pravdu. Hlas a Smer unisono spochybňovali dohodu s USA a vojenskú pomoc Ukrajine. Ja som veľmi rád, že sa vláda nenechala zastrašiť a urobila správnu vec,“ argumentuje Stančík. Možno až príliš jednoducho a nekonkrétne.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hegerov Demokrat Stančík: Fico s Pellegrinim vám klamú, čo najskôr pošlime stíhačky na Ukrajinu!

Odoberať
Upozorniť na
13 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne