eReport.sk
Raši ostro kritizuje bývalú vládu
Igor Matovič a Eduard Heger, foto:tasr

Kto náhradí Matovičom dosadeného Ňarjaša? Heger na pozície v Tipose, vyhlási výberové konania

Kto náhradí Matovičom dosadeného Ňarjaša? Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger, ktorý je poverený aj riadením ministerstva financií, vyhlási ešte tento týždeň výberové konanie na obsadenie pozície dvoch členov predstavenstva v národnej lotériovej spoločnosti Tipos.

Kto náhradí Matovičom dosadeného Ňarjaša?

Tie aktuálne zastávajú Erik Ňarjaš a Daniel Živica. Informoval o tom vo štvrtok tlačový a informačný odbor Úradu vlády (ÚV) SR.

„Predseda vlády dlhodobo presadzuje obsadzovanie pozícií na základe odbornosti a cez výberové konania,“

doplnil v stanovisku úrad vlády.

Heger kritizoval dosadenie Ňarjaša

Heger sa už v minulosti vyjadril, že vníma negatívne nomináciu poslanca Národnej rady (NR) SR Erika Ňarjaša (OĽANO) do funkcie. ena predstavenstva národnej lotériovej spoločnosti Tipos. Chcel sa s ním stretnúť počas marcovej schôdze parlamentu a túto situáciu vyriešiť. Vyplýva to z odpovede Hegera na písomnú interpeláciu, ktorú koncom februára zverejnil poslanec Ondrej Dostál (SaS).

Dostál sa ho pýtal viaceré otázky súvisiace s menovaním Ňarjaša do Tiposu, k čomu došlo koncom minulého roka tesne pred odchodom Igora Matoviča (OĽANO) z rezortu financií. Na otázku, či považuje nomináciu Ňarjaša za člena predstavenstva Tiposu za akt, ktorý je v súlade s deklarovanými zámermi vlády ohľadom odbornosti a nestrannosti, Heger odpovedal: „Nie, nepovažujem.“

Kritika Matoviča

Podobne záporne sa vyjadril aj k otázke, či považuje spôsob, akým k tejto nominácii došlo, za súladný so zámermi vlády ohľadom výberových konaní zástupcov štátu vo firmách s väčšinovou majetkovou účasťou štátu. Akýkoľvek poslanec NR SR by podľa Hegera nemal zastávať takúto funkciu. Zároveň potvrdil, že k vymenovaniu Ňarjaša došlo bez výberového konania.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vládna kríza na Slovensku počká
  2. Matovič chváli samého seba
  3. Pokračujú v útokoch na Slovákov

Erik Ňarjaš reagoval na kritiku jeho pôsobenia v Tipose ešte v polovici januára s tým, že spĺňa všetky predpoklady na vykonávanie funkcie. Funkcie člena predstavenstva lotériovej spoločnosti. Pripomenul, že vyštudoval finančný manažment na Varšavskej univerzite. V minulosti pôsobil ako CEO finančnej skupiny Zebra Group LLC aj platobnej inštitúcie Fondy LTD. Ako poslanec je členom Výboru NR SR pre financie a rozpočet.

(NE)Odborník Ňarjaš?

„Chcem zúročiť svoje doterajšie skúsenosti v oblasti finančného manažmentu. V prospech zvýšenia konkurencieschopnosti štátnej spoločnosti Tipos, a to bez akéhokoľvek nároku na odmenu,“ uviedol Ňarjaš.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto náhradí Matovičom dosadeného Ňarjaša? Heger na pozície v Tipose, vyhlási výberové konania

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti