eReport.sk
Na redakčnej kombosnímka Rastislav Káčer a Eduard Heger, foto:tasr/eReport

„Demokrati“ Heger a Káčer sú už po týždni vo vnútornom konflikte! Ide o registrované partnerstvá

Heger a Káčer vo vnútornom konflikte! Minister zahraničných vecí Rastislav Káčer kritizuje predsedu novo vytvorenej strany Demokrati a predsedu vlády Eduarda Hegera. Ten sa po vzniku strany vyjadril, že na schvaľovanie registrovaných partnerstiev ešte Slovensko a spoločnosť nedospeli. Káčer je evidentne toho názoru, že prezentovaný obsah Demokratov by mal byť omnoho liberálnejší a že by sa strana o registrovaných partnerstvách nemala báť hovoriť.

LGBTI agenda či Pellegriniho Hlas

Okrem témy registrovaných partnerstiev sa Káčer rozhodol prejaviť aj iný názor na potenciálnu spoluprácu Hegera a spol. so stranou Hlas-SD expremiéra Petra Pellegriniho. Káčer si myslí, že Demokrati by Hlas nemali vylučovať zo spolupráce.

Heger a Káčer vo vnútornom konflikte?

„Registrované partnerstvo je otázka elementárnej demokracie a vzťahu občana k štátu,“ povedal Káčer podľa Denníka N. „Necítim potrebu vytláčať Hlas z priestoru normálnych politických strán, ktoré spĺňajú toto nutné minimum,“ pokračuje.

Kritika zo strany progresívcov

Heger za svoje slová k registrovaným partnerstvám nie je kritizovaný len vnútrostranícky, ale aj z radov svojho potenciálneho partnera Progresívneho Slovenska. Progresívci tvrdia, že má Heger spresniť, že kedy konkrétne dozrie čas na to, aby sa Slovensko začalo reálne rozprávať o registrovaných partnerstvách a LGBTI komunite. Podľa strany nedozrieva spoločnosť, ale ovocie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Slovensko potrebuje mier
  2. Zdevastované Slovensko?
  3. Konečne niekto?
  4. Cenzúrovaný ekonóm Sachs

„Dovoľujem si ho vyzvať, aby uviedol konkrétne podmienky alebo predpokladaný termín, kedy čas dozreje. Zároveň by som ho chcel upozorniť, že podobný zákon aktuálne prejednáva ukrajinský parlament popri vojne. A podporuje ho aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský,“ informoval v tlačovej správe Šimečka. Je len otázne, či sa má Ukrajina inšpirovať Slovenskom, alebo skôr Slovensko, kde je vyššia životná úroveň, Ukrajinou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Demokrati“ Heger a Káčer sú už po týždni vo vnútornom konflikte! Ide o registrované partnerstvá

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre