eReport.sk
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie.
Prezident Policajného zboru SR Štefan Hamran počas tlačovej konferencie. Foto: tasr

Má Hamranova polícia Slovákov za vrahov? Tvrdí: Zatiaľ, čo Ukrajinky sa len bijú, Slováci sa zabíjajú!

Slovenským internetom sa cez víkend začalo šíriť video, na ktorom sa medzi sebou bijú dve nápadné a honosne oblečené blondíny. Neskôr vyšlo najavo, že ide o osoby s ukrajinským občianstvom. Polícia už medzi časom stihla informovať, že predmetnú bitku vyšetruje ako výtržníctvo. Dnes prišla oficiálna stránka mužov zákona „Polícia Slovenskej republiky“ s vyhlásením, ktoré mnohých pravdepodobne šokuje. Dvoch rozhádaných Ukrajiniek sa policajti na čele s policajným prezidentom Štefanom Hamranom zastali, zatiaľ čo Slovákov obvinili, že náš národ na rozdiel od Ukrajincov sa v nočnom meste zabíja. Aj keď policajti priznávajú, že generalizujú zámerne, je nanajvýš otázne, či takéto typy odkazov od tých, ktorí majú pomáhať a chrániť, nie sú iba ďalšou pomyselnou rozbuškou v už aj tak dosť silne polarizovanej spoločnosti.

Redakcia Ereportu sa nemusí stotožňovať so všetkými zverejnenými názormi.

Na základu jedného prípadu hádžu do jedného vreca?

Policajti upozorňujú, že na základe jednej bitky by sme nemali hádzať všetkých Ukrajincov do jedného vreca a generalizovať. Na druhej strane samotná polícia ihneď na to generalizovala voči Slovákom a to bez uvedenia hocijakej štatistiky o nočných konfliktoch v Bratislave: „Verejnosti pripomíname, že zatiaľ čo Ukrajinky sa v Bratislave bijú, Slováci zabíjajú. Po konkrétny príklad nemusíme chodiť ďaleko. Generalizovanie v našom tvrdení je použité zámerne v kontexte celého statusu.“

Polícia naráža konkrétne na prípad Slováka Juraja Hossua, ktorý v rámci nočnej bitky v máji 2018 zabil Filipínca Henryho. Prípad bol mediálne známy, ale v kontexte všetkých bratislavských nočných konfliktov značne ojedinelý.

Šírenie videa ako súčasťou proruskej propagandy?

Polícia prišla dokonca s ďalšími spornými tvrdeniami, ktoré vo svojom statuse nijak nepodložila. Šírenie videa bitky dvoch ukrajinských žien je totiž podľa ozbrojenej štátnej zložky aj výsledkom prokremeľskej propagandy. „Od víkendu sa na sociálnych sieťach šíri video z bitiek dvoch žien z centra Bratislavy. V komentároch sa objavujú vyjadrenia, podľa ktorých malo ísť o Ukrajinky. Národnosť žien je samozrejme zdôrazňovaná z dôvodu potreby vytvorenia nenávisti voči ukrajinským utečencom, o čo sa dlhodobo snažia stúpenci a posluhovači prokremeľskej propagandy,“ uviedla polícia.

Propagandistom pri tom ide vraj o negatívne vykreslenie Ukrajincov: „Naši kolegovia z Hoaxy a podvody – Polícia SR krátko po vypuknutí vojny na Ukrajine varovali verejnosť predtým, že prokremeľská propaganda bude robiť všetko preto, aby utečencov z Ukrajiny vykreslila ako nebezpečných zločincov a ekonomických príživníkov – aby v konečnom dôsledku dosiahla sympatie voči ruskej armáde a prezidentovi Putinovi.“

Zdroj: fb/políciasr

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Skupina Kalush Orchestra, ktorá sa stala víťazom 66. ročníka Eurovízie v Turíne, pózuje s príslušníkmi pohraničnej stráže v Krakovci na ukrajinsko-poľských hraniciach 16. mája 2022.
  2. Oceliarne Azovstaľ počas ostreľovania.
  3. hranice ukrajina


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Má Hamranova polícia Slovákov za vrahov? Tvrdí: Zatiaľ, čo Ukrajinky sa len bijú, Slováci sa zabíjajú!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti