Hamranova polícia? Je otázne, či polícia nemá čo robiť, alebo či zanedbáva iné povinnosti! Dlhodobo sa totižto zjavne zaoberá vyvracaním názoru každého, kto kompletne nesúhlasí s tým, čo vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera na Slovensku presadzovali a presadzujú. Muži zákona boli veľmi aktívni v otázke podpory vlády počas covidu, pri snahe zatknúť opozičných politikov, alebo dnes, kedy sa slovenská vláda označuje za proukrajinskú a na pomoc Ukrajincom sú v čase krízy vynakladané naozaj veľké prostriedky. Nepomáhame naviac len tým, ktorí utekajú, ale aj tým, ktorí bojujú.
Polícia SR v posledných rokoch vyhodnocuje ocenenie „Hoax roka“. Snaží sa tým poukázať na rôzne výroky, ktoré boli počas roka podľa Štefana Hamrana a jeho najbližších klamlivé, či dezinformačné. Občas táto aktivita polície však vyznieva skôr ako obhajoba ich nadriadených politikov za každých okolností.
Udelia dokonca 10 osobitných cien
No a polícia má zjavne toľko času, že sa pre tento, možno predvolebný rok, rozhodla udeliť až desať osobitných cien. A v utorok vyhodnotila „výhercu“ ocenenia „Cena za závisť roka“, ktoré je určené pre tých diskutujúcich, ktorí kritizujú formu pomoci Ukrajincom, pre ktorú sa vláda rozhodla.
Mohlo by vás zaujímať:
„Hoax roka 2022 je druhým ročníkom ankety Policajného zboru, ktorej cieľom je populárno-náučnou formou pripomenúť verejnosti najväčšie hoaxy končiaceho roka. Anketa vrcholí finálovým súbojom, no keďže hoaxov bolo aj v roku 2022 mimoriadne veľa, rozhodli sme sa udeliť 10 osobitných cien,“ uviedla polícia vo svojom statuse na stránke „Hoaxy a podvody – Polícia SR“.
Polícia, či politická skupina?
Mnohí sa už dlhšie na základe aktivít policajného zboru v rukách ministra Romana Mikulca a šéfa polície Hamrana pýtajú, či vlastne polícia stále je silovou zložkou. Jej online aktivity sú totižto väčšinovo politické.
Ocenenie za závisť roka sa vedenie polície rozhodlo udeliť obyčajnému občanovi, ktorý si dovolil v „slobodnom“ online priestore vyjadriť svoj názor. Poukazoval pri tom na údajnú výšku pomoci Ukrajincom, ktorú konfrontoval s bežnými výdavkami slovenskej domácnosti. Občan síce možno použil nepresné čísla, no poukázal na otázku, ktorú sa pýta naozaj veľké množstvo občanov. A na otázky občanov by mali odpovedať politici, nie silová zložka.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
Hamranova polícia sa opäť vysmieva Slovákom! Chce vyhodnotiť našu závisť voči Ukrajincom