eReport.sk
Chorvátski vojaci zasahujú po zemetrasení v meste Petrinja. Ilustračné foto. Zdroj: tasr/ap

Grécko zasiahlo silné zemetrasenie, úrady ale zatiaľ nehlásili žiadne zranenia ani škody

Zemeguľa je v pohybe. Nie je to iba humorné konštatovanie, ale fakt, o ktorom svedčia i viaceré silné zemetrasenia na našej planéte. Jedno také sa udialo aj na juhozápadnom pobreží Grécka. Našťastie, zatiaľ sa zaobišlo bez zranení i obetí na životoch.

Otrasy naprieč západným Gréckom

Silné zemetrasenie s magnitúdou 5,8 dnes zasiahlo juhozápadné pobrežie Grécka. Úrady zatiaľ nehlásili žiadne zranenia ani škody, ba nevydali ani výstrahu pred vlnou cunami. TASR o tom informuje podľa správy agentúry DPA. Podľa aténskeho geodynamického inštitútu zemetrasenie nastalo o 09.12 h SEČ. Epicentrum otrasov bolo približne 20 kilometrov pod morským dnom neďaleko ostrovov Strofády v Iónskom mori, ktoré sa nachádzajú 120 kilometrov juhozápadne od mesta Patra. Podľa DPA zemetraseniu predchádzalo slabšie zemetrasenie s magnitúdou 4,1.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Japonský premiér Fumio Kišida.
  2. Záchranárom v Turecku sa opäť podarilo spod trosiek v meste Antakya vyslobodiť živých ľudí
  3. Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie

Obyvatelia regiónu Olympia hovorili o veľmi silných otrasoch. Miestne médiá informovali aj o evakuácii viacerých škôl. Otrasy boli citeľné naprieč západným Gréckom, v Aténach vzdialených 300 kilometrov aj na ostrove Kréta. Grécko leží v seizmicky aktívnej oblasti a zemetrasenia zažíva pomerne často. Väčšinou sa však zaobídu bez obetí či materiálnych škôd.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Grécko zasiahlo silné zemetrasenie, úrady ale zatiaľ nehlásili žiadne zranenia ani škody

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre