eReport.sk
Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie
Ilustračné foto: Shutterstock

MIMORIADNE: Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie! Epicentrum bolo pri Humennom

Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie. Potvrdil vedúci oddelenia seizmológie Slovenskej akadémie vied (SAV) Kristián Csicsay s tým, že aktuálne zisťujú viac informácií. Je podľa neho možné, že išlo o dotrasy minuloročného októbrového zemetrasenia. Otrasy pocítili v okolí Holčíkoviec v okrese Vranov nad Topľou.

Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie

Európske-stredomorské seizmologické centrum na svojom webe uvádza, že došlo k zemetraseniu so silou 3 magnitúdy o 12.54 h. Epicentrum malo 16 kilometrov od Humenného a nachádzalo sa v hĺbke deviatich kilometrov.

Silné otrasy

Starosta Baškoviec v okrese Humenné Pavol Tamáš uviedol, že otrasy boli jasne cítiť. Ani tam zatiaľ neevidujú novovzniknuté škody spôsobené zemetrasením. Koordinátorka pomoci pre obce postihnuté zemetrasením v Prešovskom samosprávnom kraji Lucia Sukeľová uviedla, že očakávajú nahlasovanie škôd v piatok (23. 2.).

Mohlo by vás zaujímať

  1. Boris Susko - minister spravodlivosti
  2. ývalý poľský premiér Donald Tusk hovorí na pódiu počas demonštrácie na podporu členstva Poľska v EÚ v nedeľu 10. októbra 2021 vo Varšave.
  3. Rázne vyhlásenie

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Slovenskej republiky momentálne neeviduje žiadne výjazdy ambulancií v súvislosti so štvrtkovým zemetrasením, podobne ani Hasičský a záchranný zbor a ani polícia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

MIMORIADNE: Východné Slovensko zasiahlo zemetrasenie! Epicentrum bolo pri Humennom

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre