eReport.sk
Bude z neho právny precedens?
Igor Matovič a Marek Krajči sú podľa mnohých Slovákov zodpovední za zlé manažovanie pandémie COVID-19 a zbytočnej smrti tisícok ľudí. Zdroj:

GP SR pokračuje vo vyšetrovaní manažmentu pandémie: Spis obsahuje množstvo podaní!

Generálna prokuratúra (GP) SR naďalej preveruje manažment pandémie ochorenia COVID-19. Vyplýva to z vyjadrenia hovorkyne prokuratúry Zuzany Drobovej pre TASR.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Audiovizuálny fond
  2. predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský
  3. Rozdielne pohľady
  4. Rusko zostrelilo dva drony
  5. Erik Tomáš sa teší
  6. PRIESKUM
  7. Michal Šimečka
  8. Má verejnosť dostatok objektívnych informácií?
  9. Vláda vakcíny a sloboda

Nebude to jednoduché

„V predmetnej trestnej veci bolo podaných viacero podaní buď fyzických, alebo právnických osôb, ktoré boli podané v priebehu prípravného konania a sú súčasťou spisu. Vec naďalej prokuratúra preveruje,“ uviedla.

Prokurátor GP SR začal v januári minulého roka trestné stíhanie pre marenie úlohy verejným činiteľom a všeobecné ohrozenie pri manažmente pandémie, ktorý mohol spôsobiť neodôvodnene zvýšenú úmrtnosť.

Súčasťou spisu je aj podnet iniciatívy Mali ešte žiť. Ktorá minulý rok žiadala preverenie postupu zodpovedných pri manažmente pandémie vzhľadom na vysoký počet nadmerných úmrtí.

V tejto veci je ale dlhodobo aktívne i Občianske združenie Za zdravú a spravodlivú spoločnosť. Jeho členovia od začiatku pandémie opakovane poukazovali na zlý manažment Matovičovej vlády. nedávno oslovili otvoreným listom i premiéra SR Roberta Fica.

Splnomocnenec vlády

Ako sme vás informovali, od včerajšieho dňa (18. januára 2024) sa Peter Kotlár stal splnomocnencom vlády SR pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19.

„Počas obdobia dvoch rokov pandémie sa tvorba protipandemických opatrení, ako aj kontrola ich zákonnosti vymkla štandardnej kontrole: prebiehala mimo riadnych legislatívnych procesov a mimo riadnej súdnej kontroly,“ uviedol k tomu predseda vlády Fico.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

GP SR pokračuje vo vyšetrovaní manažmentu pandémie: Spis obsahuje množstvo podaní!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie