tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Futbalista Edin Džeko, v reprezentačnom drese Bosny a Hercegoviny.
Futbalista Edin Džeko, v reprezentačnom drese Bosny a Hercegoviny. Foto: tasr

Futbalisti Bosny sa búria! Odmietajú hrať v Rusku. Džeko: Chcem byť solidárny s obyvateľmi Ukrajiny

Poprední hráči futbalovej reprezentácie Bosny a Hercegoviny odmietli nastúpiť v prípravnom zápase proti Rusku. Oba výbery by mali proti sebe nastúpiť 19. novembra v Petrohrade.

Ako prvý sa „obul“ do rozhodnutia Bosnianskej futbalovej federácie Miralem Pjanič, ktorý tento týždeň prestúpil z FC Barcelona do Spojených arabských emirátov: „Toto rozhodnutie je veľmi zlé. Nemôžem hovoriť viac, ale vo federácii vedia, čo si o tom myslím,“ povedal 107-násobný reprezentant.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Výkonný riaditeľ hokejového klubu HC Košice Miloslav Klíma pred Steel Arénou.
  2. Slovenskí hokejisti sa tešia z výhry 3:1 v prípravnom zápase Nemecko - Slovensko v Drážďanoch v piatok 29. apríla 2022.
  3. Legenda slovenského hokeja Zdeno Chára

Podporil ho aj kapitán a líder reprezentácie Edin Džeko, ktorého citoval portál sport.avaz.ba: „Som proti tomu, aby sa hral tento zápas, pokiaľ budú zomierať nevinní ľudia. Vždy som výlučne za mier a chcem byť solidárny s obyvateľmi Ukrajiny v týchto, pre nich ťažkých časoch.“

Benjamina Karičová, primátorka bosnianskej metropoly Sarajevo oznámila, že ak federácia rozhodnutie nezmení, mesto ukončí úspešnú spoluprácu so zväzom: „Sarajevo ako mesto, ktoré bolo v obkľúčení agresorov najdlhšie, a ja ako primátorka, ostro odsudzujeme rozhodnutie futbalového zväzu,“ napísala na svojej sociálnej sieti.

Sarajevo bolo počas bosnianskej vojny v rokoch 1992 až 1995 obliehané 43 mesiacov. Išlo o najdlhšie obliehanie v modernej európskej histórii v 20. storočí.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Futbalisti Bosny sa búria! Odmietajú hrať v Rusku. Džeko: Chcem byť solidárny s obyvateľmi Ukrajiny

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku