eReport.sk
Na snímke Jozef K. (uprostred), obžalovaný za obzvlášť závažný zločin úkladnej vraždy, prichádza na vynesenie rozsudku na Špecializovaný trestný súd v Pezinku 20. októbra 2020. Obžalovaný mal zavraždiť poškodeného Romana A. nožom piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo mal priviezť domov a za pomoci manželky ho odstrániť. Účasťou na úkladnej vražde si podľa obžaloby chcel Jozef K. manželku k sebe pripútať a zabrániť ukončeniu ich manželstva, keďže ona mala v úmysle rozviesť sa. FOTO TASR - Jaroslav Novák

Funebrák z Popradu dostal 23-ročný trest

 Senát Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku uznal obžalovaného Jozefa K.z Popradu za vinného z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy.

Uložil mu trest odňatia slobody vo výmere 23 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia. TASR o tom informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

„Súd obžalovanému uložil aj trest zákazu činnosti viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu vo výmere piatich rokov. Zároveň uložil obžalovanému ochranný dohľad vo výmere tri roky,“ dodala hovorkyňa ŠTS. Rozsudok nie je právoplatný, obžalovaný sa proti nemu odvolal, rozhodne Najvyšší súd SR.

Trest 23 rokov sa zdá veľa, tvrdí obhajca Popradčana

„Môj klient podal odvolanie a toto odvolanie zdôvodníme až po tom, čo dostaneme písomné vyhotovenie rozsudku. Trest 23 rokov sa zdá veľa s ohľadom na to, že on tvrdí, že sa jedná o nutnú obranu, takže z toho hľadiska to je dlhý trest,“ povedal advokát Jozefa K. Peter Behúň. „Vzhľadom na to, že senát ŠTS v podstatnej časti vyhovel návrhu prokurátora, vzdal som sa práva podať odvolanie. S vyhláseným rozsudkom som absolútne spokojný,“ uviedol prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Priznal sa

Vražda sa stala minulý rok v obci Šuňava v okrese Poprad. Obžalovaný, ktorý je majiteľom pohrebníctva, zavraždil poškodeného Romana A. nožom, piatimi ranami do oblasti hrudníka. Jeho telo priviezol domov a za pomoci manželky ho odstránil s úmyslom vydierať svoju manželku jej aktívnou účasťou na vražde Romana A. z dôvodu, aby zmenila svoje rozhodnutie rozviesť sa s ním. Proces sa začal v tejto veci koncom júla, keď obžalovaný síce priznal, že sa skutku dopustil, odmietol však, že by išlo o vraždu pripravovanú.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Funebrák z Popradu dostal 23-ročný trest

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti