eReport.sk
Zdravotníčka počas odberu vzorky na ochorenie Covid-19 pred radnicou v Paríži. Foto: tasr/ap

Francúzsko prvýkrát s vyše 20-tisíc nakazenými za deň

Vo Francúzsku zaznamenali za posledných 24 hodín prvýkrát viac ako 20.000 nových prípadov nákazy novým druhom koronavírusu. S odvolaním sa na piatkové údaje ministerstva zdravotníctva o tom informovala agentúra Reuters.

Po zarátaní rekordných 20.330 nových prípadov sa tak celkový počet infikovaných zaevidovaných od začiatku pandémie vo Francúzsku zvýšil na 691.977. V predošlých dvoch dňoch hlásilo ministerstvo za deň vyše 18.000 nových prípadov, pripomína Reuters.

Počet úmrtí môže byť skreslený

Za uplynulých 24 hodín pribudlo vo Francúzsku aj 109 súvisiacich úmrtí, čím sa ich celkový zvýšil na 32.630. Aktuálny nárast úmrtí je najvyšší za ostatný týždeň, avšak nižší než maximum predstavujúce zhruba 150 úmrtí spred niekoľkých dní.

Počet úmrtí osôb s ochorením COVID-19 však môže byť čiastočne skreslený, keďže rezort zdravotníctva údaje z domovov dôchodcov oznamuje často zrátané dohromady aj za niekoľko predošlých dní.

Idú zatvárať bary v Lyone a ďalších mestách

O ďalších 240 na 7864 sa zvýšil aj počet hospitalizovaných osôb. Z nich sa 1448 nachádza na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS), pričom za posledný deň ich pribudlo 21. V apríli, na vrchole koronakrízy, bolo na JIS-kách s ochorením COVID-19 hospitalizovaných vyše 7000 ľudí.

Francúzsky minister zdravotníctva Olivier Véran vo štvrtok avizoval, že v snahe o zamedzenie šírenia vírusu budú musieť v nadchádzajúcich dňoch zatvoriť svoje prevádzky bary v treťom najväčšom francúzskom meste Lyon a troch ďalších mestách. K takémuto opatreniu už pristúpili Paríž aj Marseille.

Zdroj: tasr, foto: tasr/ap


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzsko prvýkrát s vyše 20-tisíc nakazenými za deň