eReport.sk
Vrakovisko v obci Košo. Foto: FB/Polícia

FOTO Nebezpečný autobazár! Polícia stopla kšefty na vrakovisku v Koši

KOŠ – Polícia zastavila obchody s odpadom z ojazdených áut a automobilovými vrakmi, ku ktorým dochádzalo v okrese Prievidza. Vyšetrovateľ z Trenčína spracoval v tejto súvislosti návrh na podanie obžaloby na muža z Prievidze, a to za prečin neoprávneného nakladania s odpadmi. Informovala o tom v pondelok polícia na sociálnej sieti.

„Obvinený od roku 2016 do roku 2019 v areáli automobilového vrakoviska v obci Koš v okrese Prievidza neoprávnene zhromažďoval a nakladal so starými vozidlami a ich časťami,“ uviedli policajti.

Bojujú proti online obchodu s vozidlami po životnosti

V areáli sa podľa nich nachádzalo 126 kusov starých vozidiel s obsahom nebezpečných prevádzkových kvapalín a nebezpečných dielcov, skoro 41 ton kovového odpadu v podobe demontážnych dielcov. Tiež 1,2 tony elektroodpadu, 6,5 tony pneumatík, tri tony nárazníkov, 2,5 tony demontovaných plastových častí, 1,4 tony skla, ako aj odpadový olej, autobatérie a nafta.

„Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru sa od konca roka 2018 podieľa na plnení úloh z operačnej akcie boja proti online obchodu s vozidlami po životnosti, ktorá vyplýva z nášho medzinárodného záväzku v rámci EMPACT-u,“ doplnili policajti.

Platia prísne kritériá

Analýzou bezpečnostnej situácie polícia zistila, že najmä na území strednej a východnej Európy dochádza k masívnemu dovozu ojazdených motorových vozidiel zo západnej Európy, pričom tieto sú tu rozoberané subjektmi, ktoré nemajú vydané potrebné povolenia a autorizácie na takúto činnosť. „Na území Slovenskej republiky je 46 subjektov, ktoré majú vydané potrebné povolenia a autorizácie, pričom tieto musia spĺňať prísne kritériá,“ pripomenula polícia.

POLÍCIA ZASTAVILA KŠEFTY S ODPADOM Z OJAZDENÝCH ÁUT A AUTOVRAKMI Vyšetrovateľ v Trenčíne spracoval návrh na podanie…

Uverejnil používateľ Polícia Slovenskej republiky Pondelok 16. novembra 2020

Zdroj: tasr, foto: FB/Polícia


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Nebezpečný autobazár! Polícia stopla kšefty na vrakovisku v Koši

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti