eReport.sk
foto: tasr

VIDEO Jankovskú po prepustení opätovne zadržali: Psychicky sa zrútila!

AKTUALIZOVANÉ – Nemáte déjá vu? Podobne sa z vidiny slobody tešila aj Alena Zsuzsová. Tú, keď súd prepustil z väzenia, čakali pred bránou policajti a vzali ju späť. Podobný scenár sa dnes odohral aj pred bránou väzenskej nemocnice v Trenčíne, v prípade Moniky Jankovskej.

Aj keď dnes Najvyšší súd rozhodol o tom, že bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti je prepustená na slobodu , čakalo ju pred nemocnicou nemilé prekvapenie. Na mieste sa objavili kukláči a opätovne ju zadržali. Obvinená je v akciách Búrka a Víchrica. Zadržanie sa má týkať kauzy trenčianskeho baru Fatima.

„Takto vyzerá prepustenie z väzby na Slovensku. Klientka bola prepustená na slobodu sudcom pre prípravné konanie, ktorý jasne odôvodnil, prečo moja klientka nemá byť väzobne stíhaná,“ spresnil jej obhajca Peter Erdös.

Zároveň potvrdil, že opätovné zadržanie súvisí s kauzou Fatima. „Vyšetrovateľ ma oboznámil s tým, že dôvodom sú obavy z ovplyvňovania svedkov a pokračovania v trestnej činnosti,“ doplnil s tým, že Monika Jankovská sa pred štvrtkovým opätovným zadržaním psychicky zrútila a skončila v nemocnici.

Moniku Jankovskú opätovne zadržali pred väzenskou nemocnicou v Trenčíne

Zdroj: tasr

Vidina slobody

Portál Topky.sk dnes priniesli informáciu, že ešte minulý týždeň mala bývalá štátna tajomníčka poslať na účet štátu peňažnú záruku v hodnote 100 000 eur. Rovnako tak urobil aj Molnár. Práve tieto prevody boli signálom že obaja budú prepustení na slobodu.

Pôvodne mala byť Jankovská v prípade prijímania úplatkov stíhaná väzobne do 11. marca. O tom, že v tomto prípade bude stíhaná na slobode rozhodol ešte v polovici februára sudca Špecializovaného trestného súdu v Pezinku Peter Pulman. Rozhodnutiam však predchádzali tragické udalosti. Uplynulý mesiac strávila bývalá štátna tajomníčka v nemocnici v Trenčíne. Previezli ju tam po tom, čo sa predávkovala liekmi, čím sa pokúsila o samovraždu. Ešte pred tým, držala protestnú hladovku.

Aj keď svoju vinu dlho popierala, nakoniec sa rozhodla s políciou spolupracovať. Jej výpovede zasahovali do viacerých prípadov a k svojej trestnej činnosti sa priznala. Obvinenie z prijímania úplatkov však odmieta.

Správu aktualizujeme

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Jankovskú po prepustení opätovne zadržali: Psychicky sa zrútila!

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti