eReport.sk
Monika Jankovská, foto: tasr

Moniku Jankovskú prepustili z väzby

AKTUALIZOVANÉBývalá štátna tajomníčka Ministerstva spravodlivosti SR Monika Jankovská bude stíhaná na slobode, z väzby ju prepustili. Rozhodol o tom sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku. Informovala hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková. Rozhodnutie nie je právoplatné.

„Sudca pre prípravné konanie obvinenú M. J. prepustil z väzby na slobodu a súčasne väzbu obvinenej nahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka. Súd obvinenej uložil povinnosť oznámiť policajtovi, prokurátorovi alebo súdu každú zmenu miesta pobytu, uložil jej povinnosti a obmedzenia a nariadil kontrolu obvinenej technickými prostriedkami – zariadením na určenie polohy,“ vysvetlila ďalej hovorkyňa.

„Sudca rozhodol tak, že ju prepustil z väzby na slobodu, pričom jej uložil primerané povinnosti a obmedzenia, respektíve nahradil nimi väzbu a zároveň pod dohľadom probačného a mediačného úradníka,“ potvrdil obhajca Moniky Jankovskej, Peter Erdős s tým, že si počká na právoplatné rozhodnutie. Na utorkovom výsluchu sa jeho klientka nezúčastnila vzhľadom na jej zlý zdravotný stav. Pripomenul, že Monika Jankovská je vo väzenskej nemocnici.

Pôvodne mala byť Monika Jankovská väzobne stíhaná do 11. marca. Vo väzbe bola od minuloročnej marcovej akcie Národnej kriminálnej agentúry pod názvom Búrka. Príslušníci NAKA vtedy zadržali 13 sudcov, pričom padli obvinenia z korupcie, zasahovania do nezávislosti súdu a marenia spravodlivosti. Ďalšie obvinenia pribudli Monike Jankovskej po minuloročnej októbrovej akcii Víchrica. Od septembra 2020 je obvinená aj v kauze prebratia trenčianskeho baru Fatima. Koncom januára sa pokúsila vo väzení v Banskej bystrici spáchať samovraždu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Moniku Jankovskú prepustili z väzby

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti