eReport.sk
Monika Jankovská. Foto: tasr

Pokus o samovraždu? Jankovská sa priotrávila liekmi!

AKTUALIZOVANÉ Monika Jankovská sa vo väzbe priotrávila liekmi, pravdepodobne antidepresívami a momentálne je hospitalizovaná v trenčianskej nemocnici. K incidentu sa vyjadril aj Zbor väzenskej a justičnej stráže.

Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici rozhodoval minulý týždeň o prepustení bývalej štátnej tajomníčky Moniky Jankovskej z väzby. Ak by jej súd v žiadosti vyhovel, dostala by sa na slobodu po desiatich mesiacoch strávených v kolúznej väzbe. Jankovská videla svetlo na konci tunela aj vďaka jej prelomenému mlčaniu.

Po dvoch hodinách však súd rozhodol, že bývalá štátna tajomníčka zostáva naďalej vo väzbe. „Sudca zamietol žiadosť o prepustenie mojej klientky. Zjednodušene, čo môžem povedať, odôvodnil to tým, že v tomto štádiu trestného konania ešte naďalej pretrvávajú dôvody väzby,” zhrnul obhajca Peter Erdős,

Minulý týždeň rozhodoval súd o Jankovskej žiadosti o prepustenie z väzby. Foto: tasr

Informáciu o Jankovskej hospitalizácii podvečer potvrdil aj Zbor väzenskej a justičnej stráže. „Môžeme potvrdiť, že dnes pri bežnej kontrole krátko predpoludním príslušníci z ústavu Banská Bystrica pri komunikácii s obvinenou spozorovali, že táto nereaguje obvyklým spôsobom. Nesťažovala sa síce na žiadne zdravotné komplikácie, uviedla však väčšie požitie predpísaných liekov. Bola preto predvedená pred ústavného lekára, ktorý vzhľadom na spomínané užitie liekov odporučil vyšetrenie vo Fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici. Obvinená po celý čas komunikovala s personálom, požitie liekov bolo bez účinku, ktorý by ohrozoval jej život, avšak vzhľadom na charakter udalosti bude neskôr prevezená na ďalšie pozorovanie do Nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne,“ uviedla hovorkyňa Monika Kacvinská.

Začala vypovedať

Bývalú štátnu tajomníčku spolu s ďalšími sudcami zadržali kukláči z Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) minulý rok v marci počas policajnej akcie Búrka zameranej na korupciu v súdnictve. Jankovská dlho odmietla s políciou spolupracovať. Po tom čo jej v septembri pribudla na krk ďalšia kauza, týkajúca sa trenčianskeho podniku Fatima začala vo väzbe držať hladovku pretože podľa nej boli porušované jej základné práva a slobody. Hladovku po 20 dňoch kvôli zhoršenému zdravotnému stavu prerušila.

Extajomníčka v novembri  po desiatich mesiacoch strávených v kolúznej väzbe prelomila mlčanie, priznala sa a začala vypovedať. Ukázala pritom prstom na exministra hospodárstva a poslanca Hlasu Petra Žigu a ďaľších. Ani to jej však nepomohlo dostať sa na slobodu ako sa to podarilo ďaľším kajúcnikom Ľudovítovi Makóovi či Bernardovi Slobodníkovi. Sudca Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici pred týždňom rozhodol, že naďalej zostáva stíhaná väzobne za mrežami. Jankovská je obvinená z podplácania, prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa.  

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pokus o samovraždu? Jankovská sa priotrávila liekmi!

5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne