eReport.sk
Zdá sa, že na festivale bol záujem aj o spoločné fotografie s Eduardom Hegerom.
Zdá sa, že na festivale bol záujem aj o spoločné fotografie s Eduardom Hegerom. Zdroj: premier.sr

FOTO Hviezda festivalu na „maďarskej Pohode“? Heger: Ďakujem za milé privítanie a rozhovory!

Gombasecký letný tábor je najväčším multižánrovým festivalom maďarskej komunity na Slovensku. Niečo ako maďarská Pohoda. Má bohatú tradíciu, ktorá siaha až do roku 1928, pričom súčasný formát festivalu odštartoval v roku 2008. A Eduard Heger sa ako predseda vlády rozhodol, že sa tam vyberie. Vlastne ho pozvali a objavil sa vo festivalovom stánku Denníka N.

Gombasecký letný tábor sa organizuje v kempingu Gombaseckej doliny v gemerskej obci Slavec. A premiér si nevedel vynachváliť, ako mu tam bolo dobre. „Rozvoj regiónov patrí medzi dlhodobé ciele mojej vlády. Som rád, že sme túto tému otvorili na diskusii Denník N počas festivalu Gombasecký letný tábor. Ten už je tradičnou akciou maďarskej menšiny v krásnom prostredí Gemera,“ napísal na sociálnej sieti.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Ján Blcháč, Michal Šipoš, moderátor Rastislav Iliev, Anna Zemanová a Richard Takáč v štúdiu TA3.
  2. Na vodu vláda pozabudla?
  3. Na kombosnímke zľava líder OĽANO Igor Matovič a šéf SaS Richard Sulík.
  4. Zdravotníci na jednotke všeobecnej neodkladnej zdravotnej starostlivosti urgentného príjmu v Trebišove, archívna snímka.
  5. Predseda strany SaS Richard Sulík.
  6. Ľuboš Blaha na snímke z videa.

Heger sa snažil využiť ako politik svoj priestor na to, aby o svojej vláde, ktorá dlhodobo čelí extrémnej nedôvere a aktuálne aj ďalšej vážnej kríze, hovoril pozitívne: „Účastníkom festivalu som povedal, že si želám, aby sa národnostné menšiny na Slovensku cítili dobre a do regiónov chceme priniesť prosperitu.“

Premiér ohlásil ďalšiu významnú investíciu

Predseda vlády nezabudol pripomenúť ani konkrétne kroky, ktoré majú podľa neho potvrdzovať to, že za „jeho“ koalíciou sú hmatateľné výsledky, dokonca avizoval aj novú a údajne významnú investíciu: „Príkladom toho je otvorený priemyselný park v Rimavskej Sobote, ohlásenie príchodu automobilky Volvo do Valalík a tento rok môžeme očakávať ešte jednu veľkú investíciu.“

Boli to príjemne strávené chvíle, odkázal Heger

A to nebolo všetko. Heger uviedol, že nediskutoval iba v stánku Denníka N, ale si pokecal aj s návštevníkmi festivalu. „Po diskusii som sa prešiel aj areálom festivalu a úprimne ďakujem všetkým návštevníkom za milé privítanie a rozhovory. Boli to príjemne strávené chvíle. Ďakujem za pozvanie!“ – odkázal premiér a pridal fotografie.

Ak si ich bežný občan pozrie, nadobúda pocit, že Heger je ten najobľúbenejší politik na Slovensku. Pravdou však je, že spoločenská a politická situácia u nás, to ani náhodou nepotvrdzuje. A to dlhodobo.

Na fotografiách to však vyzerá tak, akoby by bol politik OĽANO hviezdou festivalu, ktorý považujú mnohí Maďari na Slovensku bezpochyby za kultovú akciu.

GALÉRIA – Foto: fb/premier.sr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Hviezda festivalu na „maďarskej Pohode“? Heger: Ďakujem za milé privítanie a rozhovory!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti