eReport.sk
Igor Matovič v opozícii počas rečnenia v pléne NRSR.
Igor Matovič v opozícii počas rečnenia v pléne NRSR. Foto: tasr

FOTO Do parlamentu sa má vrátiť to, čo Danko zakázal kvôli Matovičovi! Lebo nekalé veci

Rôzne obrie plagáty, transparenty, fotografie či dokonca injekčné striekačky. Tým všetkým si počas svojej opozičnej kariéry v parlamente všemožne pomáhal predovšetkým líder OĽANO Igor Matovič. Jeho dramatické vystupovanie, šialená gestikulácia a všakovaké transparenty skutočne pútali pozornosť. Jedného pekného dňa však vtedajší šéf národnej rady Andrej Danko z SNS povedal dosť a zatrhol neraz aj extrémnu teatrálnosť v rokovacej sále. Matovič si tak už nemohol počas rečnenia pomáhať vizuálnymi pomôckami. Aktuálne všetko smeruje k tomu, že Dankov zákaz bude zrušený.

Novelizáciou rokovacieho poriadku Národnej rady (NR) SR by sa mohli napríklad znovu povoliť vizuálne pomôcky. Podľa predsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR Milana Vetráka (OĽANO) môžu v rámci diskusie v pléne pomôcť pri poukazovaní na nekalú činnosť. Novela by mala byť podľa neho účinná začiatkom budúceho roka. Chce, aby sa na podobe rokovacieho poriadku podieľala aj opozícia.

Aj toto by vás mohlo zaujímať:

  1. Vladimír Zajačik (OĽaNO)

“Aktuálne sumarizujeme podnety, ktoré nám prichádzajú od poslaneckých klubov a od zástupcov politických strán v parlamente. Podnety smerujú najmä k tomu, aby sa legislatívny proces viac otvoril, aby doň bola viac zahrnutá verejnosť, aby najmä poslanecké návrhy boli dobre pripomienkované,” skonštatoval Vetrák.

Milan Vetrák (OĽaNO) tvrdí, že vrátenie možnosti používania vizuálnych pomôcok v pléne by poslancom pomohlo pri poukazovaní na nekalé veci. – Foto: tasr

Ambíciou je tiež zaviesť priaznivé podmienky na online rokovanie pléna. V rokovacom poriadku chce tiež Vetrák odstrániť niektoré obmedzenia, ktoré presadila ešte SNS v minulom volebnom období. “Myslíme si, že by mali mať poslanci právo, aby mohli používať vizuálne a iné pomôcky na to, aby vedeli poukázať na nekalé veci,” dodal.

Igor Matovič si počas opozičnej kariéry neustále v parlamente pomáhal rôznym spôsobom

GALÉRIA – Foto: tasr

Parlament už začiatkom júla schválil novelu rokovacieho poriadku, ktorá má riešiť online rokovanie výborov počas mimoriadnej situácie a núdzového či vojnového stavu. Novela hovorí aj o zabezpečení audiovizuálneho prenosu z rokovania parlamentu a výborov. Zmeny v novele rokovacieho poriadku sa dotýkajú aj ochrany osobných údajov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport