eReport.sk
Zuzana Čaputová, János Áder a Andrzej Duda.
Zuzana Čaputová, János Áder a Andrzej Duda. Foto: tasr/mti

FOTO Čaputová na summite V4: Očkovanie považujeme za jedinú a najlepšiu stratégiu!

Svet čelí mnohým krízam, svet sa mení, výzvy, ktoré pribúdajú, sú početnejšie a zložitejšie. Preto je potrebné zomknúť sa, spolupracovať v duchu zakladateľov Vyšehradskej štvorky. Povedala to v pondelok prezidentka SR Zuzana Čaputová na summite prezidentov krajín Vyšehradskej štvorky v Budapešti.

Čaputová ocenila zhodu prezidentov V4 na iniciatíve, v rámci ktorej chcú vyzvať občanov svojich krajín, aby sa dali zaočkovať proti koronavírusu. “Očkovanie považujeme za jedinú a najlepšiu stratégiu (ako) predchádzať vážnym ochoreniam,” zdôraznila.

Česko, Maďarsko i Slovensko vyjadrili Poľsku solidaritu

K otázke bezpečnostnej situácii na poľsko-bieloruských hraniciach Čaputová povedala, že zneužívanie utečencov bieloruským režimom považujú prezidenti V4 za absolútne neprípustné. Oznámila, že  Česko, Maďarsko i Slovensko vyjadrili Poľsku solidaritu a ponúkli v prípade potreby pomoc. 

“Hovoríme o ochrane spoločných hraníc v rámci Európskej únie, hovoríme o ochrane hraníc v rámci Severoatlantickej aliancie,” dodala Čaputová.

Zeman sa pripojil prostredníctvom videohovoru

Prezidenti hovorili aj o prítomnosti ruských vojsk na hranici s Ukrajinou, o klimatickej kríze, o hospodárskych výzvach krajín tohto zoskupenia aj z globálneho hľadiska, ale aj o šíriacich sa dezinformáciách a polarizácii spoločností.

Prezident Českej republiky Miloš Zeman sa k rokovaniam s prezidentom Poľska Andrzejom Dudom, maďarským prezidentom Jánosom Áderom a slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou pripojil z Prahy prostredníctvom videohovoru.

FOTO Stretnutie prezidentov Vyšehradskej štvorky v Budapešti

GALÉRIA – Foto: tasr/mti

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americký prezident Joe Biden
  2. Viktor Orbán a Eduard Heger.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Čaputová na summite V4: Očkovanie považujeme za jedinú a najlepšiu stratégiu!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti